Fuar Stand Tasarımı Konsept

Bu bölümde iç mimarlık öğrencileri iç mimari proje dersleriyle ilgili projelerini sunabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirler...

Moderatör: maglor

Fuar Stand Tasarımı Konsept

Mesajgönderen EfeDennis » 02 Mar 2011 13:12

Merhaba ben İç Mimarlık 2. sınıf öğrencisiyim . Bu dönemki İç Mimarlık tasarımı projemizde herhangi bir marka'nın fuar standını belirli bir Konsepte göre uygulayacağız. Bana marka olarak ' Siemens ' çıktı ve konsept konusunda çok zorlanıyorum. Siemens'in tarihçesine kuruluşuna, çizgisine herşeyine baktım ancak, ben bir şey çıkartamadım. Bana fikirlerinizi söyleyin lütfen konsept ne olabilir? :(
EfeDennis
Üye

Re: Stant Konsept Hakkında

Mesajgönderen creator » 03 Mar 2011 18:55

Lütfen Forum kurallarını okuyunuz... Lütfen, acil, yardım Şeklinde başlıklar açmamaya özen gösteriniz... Başlık tarafımdan düzeltilmiştir.

Sorunuzun cevabına gelince bahsetmiş olduğunuz firmanın kendi konseptinden yola çıkmak zorunda değilsiniz. Kendiniz bir konsept belirleyip bu konsepti geçerli firmaya uyarlayabilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz firma ya da bu tarz firmalar genelde son teknolojiyi kullandığını, çevresel konulardaki hassasiyetini, ürünlerinin zaman kazandırıcı nitelikte olduğunu ve bu nedenle ürünlere rağbet edecek kullanıcıların sevdikleri ile daha fazla zaman geçirebileceğini belirten konseptler hazırlar. Bu son söylediğim maddede, üretilen ürünlerin hızlı olması ve size zaman kazandırmasından yola çıkılarak "hız" kavramını konsept olarak belirleyebilirsiniz.
Yenilikçi olduğunu belirten firmalarda ise son teknolojiyi çağrıştıran futuristik (gelecekçilik) akımlarla bir mekan tasarlayabilirsiniz. Tasarlayacağınız fuar standında da "hi-tech" tarzı ileri teknolojiyi sembolize eden tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Soğuk malzemeleri özellikle de cam ve paslanmaz çeliği mekanınızda malzeme olarak kullanabilirsiniz.
Yukarıda belirttiğim "hi-tech" ve futurizm akımlarını ve bunlara ek olarak ta dekonstruktivizm akımını araştırdığınız takdirde bu akımlar size yol gösterecektir.
İyi çalışmalar...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön İç Mimari Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir