İç mimarlık ve hukuk eğitimi

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İç mimarlık ve hukuk eğitimi

Mesajgönderen kararrrsızzz » 28 Eyl 2008 22:06

Ben lise 3. sınıftayım 2010 da öss ye girecegim. İç mimarlık ve hukuk arasında kararsız kaldım. Ama galiba iç mimarlığı daha çok istiyorum. Size sormak istediklerim
1-Yetenek sınavları için özel ders almam gerekir mi?
2-Kesinlikle akdeniz üniversitesi istiyorum. Girebilmek zor mu?
3-Sizce iç mimarlık mı daha iyi olur hukuk mu?
kararrrsızzz
Üye

Mesajgönderen bebek » 28 Eyl 2008 23:24

Ben sadece üçüncü soruya cevap vermek istiyorum. Eşit ağırlık bölümünü sırf hukuk istiyorum diye seçtim. 2 yıl boyunca hedefim hukuktu. ÖSS'ye tam bir hafta kala vazgeçtim. Başımızdan(ailecek) çok fazla hukuki olay ve dava geçti. Böyle bir hukuk sisteminde ne kadar haklıyı savunabileceğimi ve diğer birçok olumsuz yanını düşündüm. Sadece dilimi mi yoksa hem beynimi hem ellerimi hem de dilimi kullanabileceğim bir meslek mi daha iyi olur dedim. Böylece tercihim yaptım. Ama hukukun güzel yanları da yok değil tabi. Bana sorarsan ben iç mimarlık derim. Ama bu soruyu sorulacak doğru kişi ben ya da forumdaki/çevrendeki herhangi başka biri değil, sensin. O yüzden iki mesleği de iyice araştır. İkisi için de iyi/kötü diyecekler olacaktır. En temiz kararı gene sen verebilirsin.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen kararrrsızzz » 29 Eyl 2008 08:12

Teşekkür ederim.
kararrrsızzz
Üye

Mesajgönderen maglor » 29 Eyl 2008 10:07

Bende sadece 1 ve ikinci soruya cevap vereyim, yetenek sinavlari icin kursa gitmen grupla calisman ve teknikleri kapman yönünden cok önemli, istedikten sonra girebilmek zor diye bir durum yoktur, özellikle Akdeniz istiyorsan bu konuda da yardimci olabilirim...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen kararrrsızzz » 29 Eyl 2008 10:11

Kesinlikle akdenizi istiyorum. Yardımcı olursan çok sevinirim mesela benım yetenek sınavlarına nasıl çalışacağımı söyleyebilirsin.
kararrrsızzz
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir