İç mimarlık hazırlık

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İç mimarlık hazırlık

Mesajgönderen Pedrosa » 19 Ağu 2008 21:18

Ben 2009 da öss ye gireceğim. Ve de Akdeniz üniversitesi iç mimarlık bölümünü istiyorum. Özel yetenek sınavı ile alıyolarmış galiba. Özel yetenek sınavının içeriği nedir? Bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Ve de sizce nasıl hazırlanmalıyım? Hiç bir yardım almadan evde hazırlanabilir miyim?
Pedrosa
Üye

Mesajgönderen Zeky » 19 Ağu 2008 21:34

Merhaba arkadaşım,

Bu soruları onlarca kez cevapladık. Eğer forumu gezerseniz göreceksinizdir ;) Hatta ilerde aklınıza gelecek soruların cevaplarını bile bulacaksınızdır. Evde çalışma konusuna gelince; mutlaka bir kurs tavsiye ederim. Evde çalışmakla olacak kadar basit birşey değil bu. Başarılar dilerim =)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen Pedrosa » 19 Ağu 2008 21:37

Ama bulunduğum yerde herhangi bir kurs imkanı yok. Kurs olmadan başarı yüzdesi ne olur sizce?
Pedrosa
Üye

Mesajgönderen bebek » 19 Ağu 2008 22:14

Nerede oturuyorsun ki kurs imkanı yok?
Yeterli olup olmaması senin elinde, olabilir de olmayabilir de... Ama ben gene de gitmeni tavsiye ederim. Şehrin öbür ucunda bile olsa gitmeye çalış. Sonuçta işi bir bilenden öğrenmek farklı bir şey.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Pedrosa » 19 Ağu 2008 22:26

Oturduğum yer kocaeli. Fakat burda öyle bir kurs olduğunu duymadım hiç. Kursa gidecek manevi imkanım da yok. Başka bir yöntemi varmı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Kitap,çok çizim yapma,okuma vs lütfen..!!
Sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. :)
Pedrosa
Üye

Mesajgönderen Pedrosa » 19 Ağu 2008 23:05

Bir sorum daa olcak;Akdeniz Üniversitesi seneyede özel yetenek sınavı ile mi alır? Yoksa puanla mı? Bir de nasıl çalışmam gerekir bana yardımcı olursanız çok sevinirim..!
Pedrosa
Üye

Onun öss ile alması çok az ihtimal.

Mesajgönderen power » 20 Ağu 2008 22:21

Sınava girmiş biri olarak sana tavsiyem biraz üzülebilirsin torpilin olması lazım.Bu söylentilere pek inanmaz kazanamayanlar uyduruyor derdim ama benden daha kötü çizenlrinde başarılı olanlar listesinde ismini gördükten sonra birşey bilipte söylediklerini anladım. Akdeniz üniversitesi güzel sanatları yerine Anadolu üniversitesini hedefle. Kampüsümüz süper güzel sanatlara en çok bütçe ayrılan üniversite tabi vakıf ünişversiteleri dışında. İç mimarlık istiyorsan tasarım isteniyor. Desen çizmeyi bil ama öyle grafiktekiler kadar iyi çizmen gerekmiyor. Görsel algı testlerine iyi çalış. Kocaelinde kurs vardır biraz araştırmalısın. İnternet yerine şehrinizi araştır. Hiçbirşey kolay elde edilmiyor.
Kullanıcı avatarı
power
Üye

Mesajgönderen Pedrosa » 20 Ağu 2008 23:24

Peki sana birşey sormak istiyorum. Sen torpille girmedin herhalde,nasıl hazırlandın bana biraz bilgi verirmisin? Ve de gerçekten emeğimle girmem için ne yapmam gerekiyor? Sen neler yaptın mesela,ne kadarda hazırlandın, en çok hangi şeler üstünde durdun?
power cevabını bekleyeceğim lütfen.!! Şimdiden teşekkürler. :)
Pedrosa
Üye

Mesajgönderen creator » 20 Ağu 2008 23:30

Lütfen imla kurallarına uygun biçimde yazılarımızı yazalım. Büyük küçük harfler dikkat edelim. Mesajlarımızı msn dili ile yazmayalım. :wink:
Yazılar tarafımdan düzeltilmiştir.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Pedrosa » 21 Ağu 2008 00:24

Birşey sormak istiyorum, Akdeniz üniversitesinde adam kayırma olayları falan var mı?
Doğrumu acaba bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Cevaplarınızı bekliyorum..!
Şimdiden teşekkürler..
Pedrosa
Üye

Sonraki

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir