Öss sonucu ve yetenek sınavları

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Öss sonucu ve yetenek sınavları

Mesajgönderen ceyd » 28 Tem 2008 02:54

Selam. Ben bi konuda yardım istiyorum. Bu yıl össye girdim fakat bölümüm ea olduğu için iç mimarlığı seçemiyorum. Ama tercih yapmayı düşünüyorum başka bölümlerle ilgili bir yıl daha beklemek istemiyorum...Fakat iç mimarlık idealim...Yetenek sınavıyla girmek istiyorum şimdi fakat bu sınavlara girdiğimde bu öss sonucumu etkileyecek mi bilmiyorum...Yani eğer bu sınavları kazanamazsam öss tercih formumda yazdııklarıma girebiliyor muyum? Puanmım iyi psikoloji filan oluyor yalnz yinede şansımı denemek istiyorum...bilgisi olan var mı?
ceyd
Üye

Mesajgönderen Zeky » 28 Tem 2008 13:00

Öncelikle lütfen Türkçe kullanımına ve karakterlerine dikkat edelim. Yetenek sınavına girmen öss puanını etkilemez. EA-2 puanı ile üniversiteye alan üniversiteler olduğu gibi SAY-2 puanı ile alan üniversitelerde var. Eğer içmimarlık ve çevre tasarımı ise EA-2 puanı ister sadece içmimarlık bölümü ise SAY-2 puanı ister. Ama kimi üniversiteye göre ise bu değişiklik gösterebilir.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 28 Tem 2008 21:03

Yazılar tarafımdan düzeltilmiştir. Bölümünüzün ea olması, yalnızca ea puan ile alan iç mimarlık bölümlerini tercih etmenize engel değildir, olamaz da. Hacettepe bilkent gibi bir bölümü tercih edebilirsiniz. Devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri başlıklarını inceleyebilirsiniz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen G!zEw » 30 Tem 2008 22:59

Merhaba bende bu yıl össye gireceğim ve iç mimarlık ve çevre tasarımı okumak istiyorum. Ama hangi okulların özel yetenek sınavıyla aldığını bilmiyorum. Bu konuda bana yardım edebilirmisiniz? Hacettepe iç mimarlık ve çevre tasarımına girmek için özel yetenek sınavına giriyor muyuz?
G!zEw
Üye

Mesajgönderen creator » 30 Tem 2008 23:30

Açılan başlık uygun kategoriye taşınmıştır.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir