Hacettepe iktisatmı iç mimarlıkmı?

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Hacettepe iktisatmı iç mimarlıkmı?

Mesajgönderen adabici » 26 Tem 2008 18:42

EA2 327 puanımla hacettepe iç mimarlığı yazmayı düşünüyorum.Tereddütlerim var iç mimarlığın meslek olmadığını gelecekte işsiz kalacağımı söyleyenler bir hayli fazla.İşsiz kalma gibi bir lüksüm yok.Onun için hacettepe iktisat ve hacettepe iç mimarlık arasında tereddüt yaşıyorum ve zaman çok daraldı.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Dediğim gibi işsiz kalmak gibi bir lüksüm kesinlikle yok.Ayrıca ingilizcem ileri düzeyde ve lisede sayısal öğrencisi olduğum için her sayısalcı gibi çizimle aram iyi değil.Görüşlerinizi acil bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
adabici
Üye

Mesajgönderen ibrahimuzun » 26 Tem 2008 18:56

Arkadaşım sen iç mimarlıktan söz ediyorsun demi ,böyle bir meslek'te geleceğin sorun olmaz çevrene kulak asma derim bu bölüme girmek isteyen arkadaşlar var başta ben olmak üzere,puanın da yeter sanırsam ea'lıkla alan üniversiteler ve yahut özel yeteneğim iyi değil demişsin ona göre üniversiteler bu linkte var;bakmanı tavsiye ederim.

http://www.icmimarlik.org/viewtopic.php?t=10
Mohtu kocelağedu nanaşkali sorida nusalepe daşkimi bozope tisya vida anderi naşkvare ahir ohoriskani movar gokomocaman komohtu oraskani E dumani e dumani nay ulur mani mani nana do babaskani nukokodumani /Kazım KOYUNCU
ibrahimuzun
Üye

Mesajgönderen Angela20 » 27 Tem 2008 20:42

Aynı tereddütü ben de yaşıyorum,ama sana şunu söyleyebilirim,çizimi sevmiyorum demişsin,o zaman bence iç mimarlıkta zorlanırsın.Sonuçta tasarıma dayalı bir meslek.İş konusunda da çeşitli görüşler var evet ama bu senin neyi ne kadar yapabildiğine bağlı.Tabi garanti olsun,riske giremem diyorsan iktisat senin için daha uygun. :wink:
Angela20
Üye

Mesajgönderen adabici » 27 Tem 2008 21:57

Çizimi sevmiyorum demedim sadece bir sayısal öğrencisi olduğum için her sayısalcı gibi ortaokulda ne yaptıysak o kaldı.Benim için sorun iş meselesi yoksa çizimimi geliştirmekte zorlanacağımı düşünmüyorum.
adabici
Üye

Mesajgönderen Laely » 28 Tem 2008 17:48

Ben de 332 puan aldım aynı sorunu ben de yasıyorum. Hacettepe işletme yaz diyorlar ama ben ic mimarlıgı istiyorum.
Laely
Üye

Mesajgönderen creator » 28 Tem 2008 21:25

Laely yazdı:Ben de 332 puan aldım aynı sorunu ben de yasıyorum. Hacettepe işletme yaz diyorlar ama ben ic mimarlıgı istiyorum.

İç mimarlığı isteyerek tercih edecekseniz. Ben gözü kapalı tercih edin derim. Çok sayıda işletme mezunu veriliyor. Ama iç mimarlık bunun kadar değil. Sıkıcı hesap ve tablolar yerine yorucu maket ve çizimler var. Ama bu yorgunluk projeyi teslim ettiğin an kayboluyor. Yorgunluğun yerini, bir şeyleri ortaya koymanın verdiği mutluluk alıyor. Tabi tercih size kalmış.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen black-gry-white » 29 Tem 2008 19:52

Kesinlikle Creator'e katılıyorum. İçmimarlığın bu yanını seviyorum. Günlerce uykusuz geziyosun projeyi yetiştirdim yetiştiremedim telaşına kaptırıyosun kendini sonra bir bakmışsın jüri günü ve inanılmaz bir rahatlık elinde emeğinin karşılığı projen duruyor :D süper bir mutluluk Kesinlikle severek sabırla yapılacak bir meslek.
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen adabici » 15 Ağu 2008 11:59

Hacettepe iç mimarlığa girdim en sonunda artık gerisi bana kaldı.Kendimi geliştirmek için gidebileceğim kurs önerileriniz varmı,ankarada tabiki?
adabici
Üye

Mesajgönderen bebek » 15 Ağu 2008 12:08

arkadaşım ben 2 yıl boyunca hukuk için hazırlandım. ama son bir haftada ben hukuk istemiyorum iç mimarlık okucam dedim. kimse karşı gelmedi bana. ilk tercihimdi, hatta tek tercih yapıcaktım. ama garanti olsun die bikaç yer daha yazdım. çok şükür ki ilk tercihime girdim.
şu an ikinci sınıfa geçtim. bölümümden ve hayatımdan çok memnunum. kendini geliştirmek için yapabileceğin en çok şey rarştırmak. bol bol kitap oku. internette siteleri gez. e-booklar falan bul. ben istersen sana adreslerini werebilirim. bunun dışında ya autocad ya da 3d max kurslarına gidebilirsin. ama bu senin sadece teknik açıdan yani program öğrenmeni sağlar. içindeki yaratıcılığı geliştirmek istiyorsan bol bol ojkuyup bişeyler karalaman gerek.
kittap için tavsiye edebilecğim en iyi yerlerden yapı kitabevi. arama motrundan araştırısan ulaşabilrisin.
ayrıca çok tebrik ediyorum.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Zeky » 15 Ağu 2008 14:04

creator yazdı:
Laely yazdı:Ben de 332 puan aldım aynı sorunu ben de yasıyorum. Hacettepe işletme yaz diyorlar ama ben ic mimarlıgı istiyorum.

İç mimarlığı isteyerek tercih edecekseniz. Ben gözü kapalı tercih edin derim. Çok sayıda işletme mezunu veriliyor. Ama iç mimarlık bunun kadar değil. Sıkıcı hesap ve tablolar yerine yorucu maket ve çizimler var. Ama bu yorgunluk projeyi teslim ettiğin an kayboluyor. Yorgunluğun yerini, bir şeyleri ortaya koymanın verdiği mutluluk alıyor. Tabi tercih size kalmış.

Hesap iktisattaki gibi olmasada bizde de hesap var. İnce hesap =)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Sonraki

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir