Hacettepe iktisatmı iç mimarlıkmı?

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen black-gry-white » 15 Ağu 2008 18:15

Ya yapmayın bu kadar karamsar olmayın. İntahar etmeler falan hiç böyle bizim gibi gençlere yakışıyormu.Arkadaşım ben küçükken çok ufak tefekmişim diye 1 sene ilkokula geç yazılmışım. Sonra anadolu lisesine gidip 4 yıl okuyup ordan 1 yıl hazırlıkla yedim ömrümden sonra oda yetmedi ilk girdiğim yıl üniversiteyi kazanamadım. Ağladım zırladım ama bir yararı yokmuş ağlamını zırlamanın kendini kahretmenin onu öğrendim.Sonraki yıl yetenek sınavlarına hazırlandım ondada istediğim bölümü yani içmimarlığı kazanamadım AYRICA ziraat mühendisliğine yerleştirildim bende yerleştirilmem diye tercih yapmıştım ama yerleştirildim. Sonra dedim beni öldürseniz ziraat falan okumam ben içmimar olucam 1 sene daha hazırlanıyorum.Sonra yemedim içmedim yetenek sınavlarına hazırlandım tekrar.Ve şuan içmimarlık 3. sınıf öğrencisiyim bursluyum :D mezun olunca 26 yaşında olucam.Ama ben bundan hiç rahatsızlık duymuyorum. Aksine olgunluğun size vermiş olduğu duygu daha başka 18 yaşında İstanbula gelseydim şimdiki gibi düşünmezdim. Unutun intaharları falan.
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Angela20 » 15 Ağu 2008 18:21

Evet sana katılıyorum ben de bunu anlatmaya çalışıyorum,yaş falan bahane bunları düşünmek bile gereksiz. :)
Angela20
Üye

Mesajgönderen bebek » 15 Ağu 2008 23:22

Bence yanlış tercih ya da başka bir sebep; herhangi bir şey bu kadar mani olmasın size.
Benim ablam sekreterlik ve meslek lisesinde okudu (4 sene doğal olarak). Hem de istemeyerek; öss'ye girdiği ilk sene tesadüfi kendi bölümünü kazandı. Ben gitmicem heykel okumak istiyorum dedi. Kursa ve dersaneye gitti bir sene boyunca. Bir de meslek lisesi çıkışlı olduğu için durumlar daha da karışıktı. Yetenek sınavına girmeden 3 gün önce bileği çıktı. Doğal olarak kazamadı. ama yılmadı ; aynı tempoda bir sene daha çalıştı. Sonuç; bölümüne birincilikle girdi; ikincilikle mezun oldu. Şu an da yüksek lisans yapıyor ve hayatından öyle memnun ki. Önemli olan yapamamak, kaybetmek ya da ıskalamak değil. Bence yılmadan istediğinin arkasından gitmek. Ben senin yerinde olsam Galatasaray'a gider 2 sene Fransızca öğrenirim paşalar gibi. Ondan sonra da sınava tekrar girer iç mimarlık okurum. Elinde karın Fransızcan olur ve bu zaten bence bütün zahmetlere de değer.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen adabici » 16 Ağu 2008 01:22

Bana çizim konusunda destek olabilecek bir kurs varmı bildiğiniz?Çizim konusunda kendimi geliştirmek istiyorum autocad falan işin teferruatı benim için.Ayrıca bu yaş meselesine neden taktığınızı anlayamadım ben 24 yaşındayım iki üniversite bıraktım,yaş değil kazanacağınız nitelik önemli.
adabici
Üye

Mesajgönderen black-gry-white » 16 Ağu 2008 11:58

Hangi şehirde olduğunu belirtirsen daha çok yardımcı olabiliriz kurs konusunda. :wink:
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen adabici » 17 Ağu 2008 02:59

Ankaradayım çizim konusunda mutlaka kursa gitmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
adabici
Üye

Mesajgönderen ursula_ » 18 Ağu 2008 08:07

Merhabalar arkadaşlar,ben de hacettepeli oldum artık...Biraz korkarak,biraz çekinerek,bazı endişelerle...Çizimimi geliştirmem gerektiğini düşünüyorum,tasarıya dayalı bu bölümde önemli bir faktör. Ankara da olup da kurslar konusunda bana yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. :roll:
ursula_
Üye

Mesajgönderen black-gry-white » 19 Ağu 2008 10:16

Bursalı olsaydınız hay hay ama Ankara ile ilgili hiç bir fikrim yok :shock: :)
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Önceki

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir