'İç Mimarlığı Yurtdışında Okuma Hakkında'' bir sorum olacak.

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

'İç Mimarlığı Yurtdışında Okuma Hakkında'' bir sorum olacak.

Mesajgönderen ibrahimuzun » 19 Tem 2008 21:01

Merhabalar sormak istediklerimin başında: özel yetenek için istenen öss sınav sonucu ham puan olarak mı yoksa AOÖBP'lı mı olması mı gerekir?
İkinci olarak Türkiye'de şansımız gülmedi. Yurtdışında da şansımı deneyeceğim bunun hakkında bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum ;ne gibi koşulları var,aradığı nitelikler.
Varsa yurtdışında eğitimini tamamlamış olan (iç mimar)arkadaşların önerilerini bekliyorum.Teşekkür ederim.
Mohtu kocelağedu nanaşkali sorida nusalepe daşkimi bozope tisya vida anderi naşkvare ahir ohoriskani movar gokomocaman komohtu oraskani E dumani e dumani nay ulur mani mani nana do babaskani nukokodumani /Kazım KOYUNCU
ibrahimuzun
Üye

Mesajgönderen creator » 21 Tem 2008 12:18

Özel yetenek sınavına girmek için ham puan türünden barajı geçmeniz yeterlidir. AOBP'nin bir katkısı yoktur.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen AbartmaTozu » 21 Tem 2008 13:06

Merhaba ibrahimuzun,
Ben bu sene Amerika'ya gidiyorum iç mimarlık için. Herhangi bir bölüme başvurur gibi hazırlıyorsun evraklarını ve başvuruyorsun. Özellikle Community College kabulleri daha kolay oluyor(toefl skorun yoksa bile şartlı kabul alabiliyorsun).
Ben de 2 sene iç mimarlığa gidip 2 senenin sonunda da başka bir üniversiteye geçip kredi transferimi yaparken de mimarlığa geçiş yapmak istiyorum. Herhangi bir sorun olursa cevaplarım çünkü epey araştırdım, görüştüm, başvurduğum 3 okuldan da kabul aldım. (:
AbartmaTozu
Üye

Yurtdışı eğitim Hakkında

Mesajgönderen ibrahimuzun » 21 Tem 2008 15:34

AbartmaTozu yazdı:Merhaba ibrahimuzun,
Ben bu sene Amerika'ya gidiyorum iç mimarlık için. Herhangi bir bölüme başvurur gibi hazırlıyorsun evraklarını ve başvuruyorsun. Özellikle Community College kabulleri daha kolay oluyor(toefl skorun yoksa bile şartlı kabul alabiliyorsun).
Ben de 2 sene iç mimarlığa gidip 2 senenin sonunda da başka bir üniversiteye geçip kredi transferimi yaparken de mimarlığa geçiş yapmak istiyorum. Herhangi bir sorun olursa cevaplarım çünkü epey araştırdım, görüştüm, başvurduğum 3 okuldan da kabul aldım. (:

Vallaha yardımlarını bekliyorum ne zamandan beri bende araştırıyorum ama ne yazıkki tam anlamıyla cevabını bulamadım.Sana ne kadara maloldu bu yurtdışı eğitimi?
Mohtu kocelağedu nanaşkali sorida nusalepe daşkimi bozope tisya vida anderi naşkvare ahir ohoriskani movar gokomocaman komohtu oraskani E dumani e dumani nay ulur mani mani nana do babaskani nukokodumani /Kazım KOYUNCU
ibrahimuzun
Üye

yurtdışı..

Mesajgönderen hybridgms » 13 Ara 2008 17:45

Ben bu yıl anadolu lisesi ea bölümünden mezun oluyorum. Yetenek sınavıyla iç mimarlığa girmeyi düşünüyorum. Ancak bir sorum var liseden sonra direk yurtdışında yetenek sınavıyla girebildiğim gibi bir üniversiteye kabul edilebilir miyim? Bilgi verirseniz sevinirim...
GmS7
hybridgms
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen kerem » 13 Ara 2008 21:13

Yurtdışı üniversitelere kayıt olabilmek için Öss'de barajı geçmek gerekiyor. Ama onun dışında bir yetenek sınavına girilir mi onu bilemiyorum. Yurtdışı eğitim üzerine siteler ile iletişime geçmek uygun olur sanırım.
kerem
Üye

Re: 'İç Mimarlığı Yurtdışında Okuma Hakkında'' bir sorum ola

Mesajgönderen elifctn » 30 Haz 2013 16:27

Bende bayağdır araştırmaktayım. Ama yüksek fiyatlar sunan şirketler haricinde bir eğitim bulamadım. Bu sene iç mimarlık 2.snıf bitti geri kalan 2 senemi yurtdışında sürdürmek istiyorum bir yolunu bilen varsa yardımlarını bekliyorum.
elifctn
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir