Özel İç Mimarlık Kursları İle İlgili Bilgi Ricası

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen black-gry-white » 12 May 2008 21:55

Öncelikle sevdiğiniz bir şeyin peşinden gitmeniz evet gerçekten saygıya değer. Ancak benim anlayamadığım şuydu ve ben agrasif bir soruda sormadım sadece anlamadığım birşeyi cevaplamınızı beklemiştim yanlış anlamışsınız :? Ayrıca siz beni okuduğumm okuldan dolayı yargılamışsınız ozaman ben belirteyim bende yıllarca isteğim bir meslek için çaba gösterdim kurslara gittim bir çok okulun sınavına girdim ve Yeditepe Üniversitesinde BURSLU okuyorum ayrıca çiftanadaldanda mimarlık okuyorum o da BURSLU. Demekki bazı şeyler pek de kolay olmuyor.Şimdi bu da yanlış anlaşılacak diye de korkuyorum açıkçası.Sizin dediğinizle ilgili anlamadığım olayda şuydu bana içmimarlar odasında belirtilen 4 yıllık içmimarlık diploması olmayan biri içmimarlık yapamaz yaparsada hakkında yasal işlem başlatılır demişlerdi. Yeni yasanın bu olduğunu belirtmişlerdi bana. Bende o yuzden size içmimarlıkmı yapıcaksınız diye sormuştum.Ancak siz beni agresif biri olaraf tanımladınız.Her neyse finallerden dolayı belki de agresif cevaplar veriyorumdur kusuruma bakmayın 3 gündür uykusuzum.
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen bilge » 14 May 2008 13:17

Çok teşekkür ederim desteğin için.
Anlatmaya çalıştığım buydu,hemen saldırı yapılması ( ki yapılacağını da bildiğim için devlet üniversitesi mezunları bana kızacaktır diye sözüme başladım) beni çok üzüyor, herkesin aynı değerlendirilmesi hoş değil. Bu formun bana bir faydası olmayacak diye düşünmeye başlamışken desteğin beni sevindirdi.
Şimdiye kadar iş hayatımda bana yüzlerce kez mimarmısınız diye soruldu,inanırmısınız bilmiyorum ama bir kere bile evet demedim ve kendi mesleğimi söyledim.Çünkü ben kendi mesleğimi seviyorum sadece biraz daha geliştirip iç mimariyle desteklemek istiyorum.
Ayrıca bu işte de senin dediğin gibi çok başarılı orman ve orman endüstri mühendisleri var.
Neyse bir kişi tarafından bile olsa anlaşılmış olmanın mutluluğunu yaşayayım bari.
Bu sonbaharda bir programa başlıycam ama hangisi karar vermedim.
Bilgilendiririm sizleride merak eden arkadaşlarda öğrenmiş olur.Sanırım asıl ondan sonra desteğinize ihtiyacım olacak .

Saygı ve Sevgilerimle.

Bilge.
bilge
Üye

Mesajgönderen bilge » 14 May 2008 13:25

Sevgili black-gry-white,
kim olsa senin yazını benim anladığım gibi anlar.Çünkü söylemek istediğin gibi yazmamışsın ,burdan senin dediğin anlaşılmıyor.
Neyse önemli değil belli ki zorlu bir dönemdesin.
Bende bir düzeltme yapayım amacım okulunu küçümsemek değil bende biliyorumki özel üniversitelere burslu giren arkadaşlarımız var buda kolay birşey değil .Tebrik ederim.
Ama şunu söylemeye çalışıyorum burslu olanların dışında bu konudaki özel üniversitelere girişin sertifika programlarına girenlerinkinden pek bir farkı yok.
Onun için sertifika programlarınında bu kadar küçümsenmesine kızıyorum. İnsanlar oralarda da bişeyler yapmaya çalışıyorlar. Nedir tek fark ÖSS sınavı , onada giren pekçok kişi taban puanı zaten alır.
Tanıdığım kişiler oldu zaman içinde bu üniversitelerden ordan biliyorum .
Sana iyi çalışmalar diliyorum.

Yanlış anlaşılmaların çözümlenmiş olması dileğiyle.

Bilge
bilge
Üye

Mesajgönderen maglor » 15 May 2008 12:44

Merhaba arkadasim, benim amacim destekten cok savundugumu vurgulamakti, ama gercekler bu, bende acikcasi icmimarliktan önce bir insaat ya da orman veya agac isleri ile ilgili bir bölüm okumak isterdim, gercekten bu tür bölümlerin bizim bölümlerimize olan katkisi inanilmaz derecede büyük, arkadasim seni tekrar tebrik ediyorum, dogru olanda bu siz icmimar misiniz dediklerinde hayir ben buyum diyebilmek ayri bir özgüvendir, ama icmimarlik ile ilgili herhangi bir calismanizda yada yardima ihtiyaciniz oldugunda burdan tam destek alabilirsiniz eminim bir cok arkadasim benim gibi düsünüyordur...

saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

iç mimar olmak istiyorum

Mesajgönderen ediduygu » 13 Tem 2008 14:36

Merhaba Bilge,
Yazını görünce bu foruma üye oldum. Bende senin gibi iç mimar olmak isteyen birisiyim. Kursa gitmeyi düşünüyorum. Seninle bu konu hakkında görüşüp, fikir alışverişinde bulunmak isterim.:)
Mail adresim ekte: ediduygu@yahoo.com

Geri dönersen çok sevinirim,
Duygu
ediduygu
Üye

bilge ye soru

Mesajgönderen esergev » 12 Şub 2009 15:13

Merhaba Bilge,
Formunu okuyunca sana mesaj atmak istedim. Çünkü bende seninle ayni durumayım.Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Teknikerliği'ni bitirdim ancak 5 yıl boyunca bir iç mimari büroda iç mimarlık yaptım. Autocad, max ve photoshop kulanıyorum. 5 yıllık bu alandaki iş tecrubemden sonra New York'a gittim. Ve 4 ay önce geri geldim. İş basvurularimda CV'mde yer alan deneyimlerim prim yapsa da mezuniyet yetersizliğimden dolayı ya fiyatımı düsürüyorlar ya da emin olamadıklarından işi vermiyorlar. Bende senin gibi bu iç mimarlık kurslarını araştırıyorum. Kafam gerçekten çok karıştı. Sana sormak istediğim nasıl bir yol izledin ve simdi n'apıyorsun? Herhangi bir kursa gidiyor musun?
esergev
Üye

Önceki

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir