İç mimarlıkla ilgili sorularım

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen mericwien » 30 Nis 2008 21:33

Ben bakmistim Kocaeli nin puani 321 di. 350 cok yuksek o kadar yapamam herhalde. Kocaeli universitesi ve KTU hakkinda bilginiz var mi? Nasil universitelerdir. Ve bolumde mesela karakalem yada ne bileyim portre falan mi cizdiriyorlar yoksa daha cok teknik cizim uzerine mi? Ben Tekirdag da oturuyorum ve bildigim kadariyla burada cizim kursu yok, kursa gitmeden kendimi gelistirebilecegim baska yollar var mi? Yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim
mericwien
Üye

Mesajgönderen creator » 04 May 2008 11:14

K.T.Ü iç mimarlık bölümü 2007 taban puanı 318.099 Kocaeli iç mimarlık ise dediğin gibi 321.948 Ayrıca bir yetenek sınavına da girmene gerek kalmıyor.

K.T.Ü iç mimarlık için; Hiçbir altyapısı olmayan bir öğrenci temelden yetiştiriliyor. Daha çok teknik bilgi veriliyor. Yani perspektif portre gibi çizimler gösterilmiyor. Dersleri düzenli olarak takip ettiğin sürece geçemeyeceğin ders yoktur.

Proje dersleri için de güzel tasarım yapamayabilirsin. Böyle bir durumda hocalar senin gayretine bakar. Sen gayretliysen hocalar sana tasarım konusunda yardımcı olurlar. Her hafta araştırmalar verirler. Sen en iyi şekilde bol kaynak ile derse gelirsen çok memnun olurlar. Çok yardımcı olurlar. Dönem sonunda proje teslim maketin ve çizimlerin kötü olsa bile, hiç devamsızlığın olmadığı sürece hiçbir hocanın vicdanı seni bırakmaya elvermez. Hocalarla öğrenciler arasında yakınlık vardır. Sıcak bir ortam vardır.

Ben K.T.U iç mimarlık mezunuyum. Sormak istediğin başka sorular varsa forum içerisinde yanıtlayabilirim.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen creator » 04 May 2008 11:27

İl olarak Trabzon'dan memnun kalırmısın garanti veremem. Tekirdağ'dasın İstanbullu sayılırsın. Hiçbir il İstanbul ile kıyas edilemez. Trabzon sakin bir ildir.

İş bulma konusuna gelince K.T.Ü. iç mimarlık bölümünün iş bulma oranı %90 civarındadır. %10 luk kesim ise kendi istemediği için çalışmamaktadır. Mezunlar Türkiye'nin sayılı firmalarının tasarım bölümlerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu firmalar televizyonlarda sürekli reklamlarını gördüğünüz büyük firmalardır.

K.T.Ü iç mimarlık bölümü Türkiye'nin 6. açılan iç mimarlık bölümüdür. 30-35 kişilik dersliklerde eğitim verilmektedir. Her yıl bölüme 32 civarı öğrenci alınır.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Önceki

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir