İÇ MİMAR OLMAK İSTİYORUM..

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İÇ MİMAR OLMAK İSTİYORUM..

Mesajgönderen Mornemon18 » 19 Tem 2014 13:33

ama iç mimarda gereken özellikler nelerdir ?(çok iyi derecede autocad kullanıyorum,3d max hiç kullanmadım.) teknik resim'im biraz kötü,bu sorun olur mu ?
iyi bir üniversite'yi kazanabilmem için en az kaç puan almam gereklidir ?
sorularımı cevaplarsanız sevinirim,simdiden tesekkürler.
Mornemon18
Üye

Re: İÇ MİMAR OLMAK İSTİYORUM..

Mesajgönderen kerem » 26 Tem 2014 14:16

İç mimar olmak için hayal gücünün çok fazla olması gerekir. Temel şart budur. Daha doğrusu fakulteye girer, mezun olursun ama iyi bir iç mimar olabilmek için hayallerinin sınırlarını zorlamalısın. Autocad kullanabiliyorsan çok rahat edersin. 3d max için ise zaman içinde olur. Zaten bölüme başlar başlamaz maket üzerinden çalışacaksınız. Bunun da hayal gücüne katkısı büyüktür. İlk yıl el ile çizim yaptıracaklar. Sonrasında ise bilgisayara geçersiniz. El ile yapacağın çizimlerde bilgisayarda 0.1 ile çizip bristol kağıdına çıktı alıp üzerinden geçersin. Başkaları ise yetiştirecez diye sabahlar. Sen de mışıl mışıl uyursun... :lol:
İç Mimarlık puanları için ise en güncel verilere ösym den ulaşabilirsin. Sürekli yeni üniversite açılıyor. Takip etmek neredeyse imkansız...
kerem
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir