İç mimarlık bölümü ne kadar zordur?

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İç mimarlık bölümü ne kadar zordur?

Mesajgönderen semiramist » 16 Tem 2013 18:10

İyi günler. Ben bu yıl üniversite sınavına girdim ve tercihlerimi iç mimarlıktan yana kullandım. Anadolu öğretmen lisesi mezunuyum, çizim yeteneğim var ve ek olarak çizim dersleri almaya başladım. Şunu merak ediyorum bu bölümü okurken çok zorlanır mıyım? Zor bir bölüm olduğunu biliyorum ama ne kadar zor? Sene ortasında ben hiç bir şey yapamıyorum deyip eve döner miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim...
semiramist
Üye

Re: İç mimarlık bölümü ne kadar zordur?

Mesajgönderen creator » 16 Tem 2013 18:47

Öncelikle hayırlı olsun. Hangi üniversitenin iç mimarlık bölümünü kazandınız. Zor bir bölüm ancak üniversiteye göre değişiyor.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen semiramist » 16 Tem 2013 18:51

Teşekkür ederim ama sonuçlar daha açıklanmadı. Büyük ihtimalle Eskişehir Anadolu üniversitesi geliyor diğer tercihlerim Akdeniz ve Çukurova üniversitesi.
semiramist
Üye

Mesajgönderen creator » 16 Tem 2013 19:29

Anadolu üniversitesi eskiden yetenek ile alıyordu. Hocaların beklentileri olabilir. Devlet üniversitelerindeki iç mimarlık bölümleri zordur, ancak devlet üniversitesinden mezun olmanın avantajı oldukça fazladır. İşverenler bazı iş ilanlarında devlet üniversitesi mezunu olanları tercih ediyor. Çoğu zaman uykusuz kalma gibi durumlar olacak. Projelere düzenli olarak çalışmak gerekiyor. Yani diğer bölümlerdeki gibi sınav haftası ders çalışıp sonrasında dinlenmek gibi bir durum yoktur. Ama sınav haftası en rahat olan bölümler mimarlık ve iç mimarlık bölümleridir. Çünkü ana ders proje dersidir. Ve her şey ona bağlıdır.
Ama şunu söyleyebilirim tıp kadar zor değildir. Makine mühendisliği kadar zor değildir. Ezber gerektiren bir bölüm değildir. Ama size tavsiyem bu yaz bilgisayarınıza autocad programını kurun. Ve youtube taki autocad derslerini inceleyip öğrenin kolay bir programdır. Bir haftada çizim yapacak seviyeye gelirsiniz. Arkadaşlarınıza fark atarsınız. Eğer 3ds max i de öğrenirseniz, arkadaşlarınıza tur bindirirsiniz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir