İç Mimar Olmak İçin Ne Yapılmalı?

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İç Mimar Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Mesajgönderen buse_045 » 21 Tem 2010 19:33

Ben bu yıl lise 3 e geçtim.Anadolu ticaret meslek lisesinde okuyorum.İç mimar olmak istiyorum.Size birkaç sorum olacak.Bölümüm eşit ağırlık ve üniversiteye yetenek sınavıyla gireceğim inşallah.Neyse 1.soruma gelince eşit ağırlık olduğum için lys lgs sınavında eşit ağırlık derslerinden mi sınava gireceğim yoksa sayısal derslerinden mi?Kendi alanım dışında bölüm seçeceğim için puanım kesilecek malesef.2.sorum ise iç mimarlık mesleğinin geleceği nedir?ve ve maaşı nasıldır? Bu 2.sorunun cevabını hergün araştırıyorum ve araştırdımda ama kimi iyi kimisi kötü şeyler söylemiş, ağırlıklı olarak kötü.Sizlerinde fikirlerini almak istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
buse_045
Üye

Re: İç Mimar Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Mesajgönderen buse_045 » 21 Tem 2010 20:00

Ben eşit ağırlığım ama yetenek sınavıyla Mimar Sinan, Marmara, Ytü, ışık üniversitesi, kültür üniversitesi,bilgi üniversitesinin yetenek sınavlarına girmeyi düşünüyorum ama eşit ağırlık olduğum için girebilirmiyim hepsine yoksa hangisine veya hangilerine giremem?Bu sorumuda cevaplarsanız memnun olurum.
buse_045
Üye

Mesajgönderen creator » 21 Tem 2010 23:47

Herhangi bir lisede, ne lisesi olursa olsun lise eğitimini tamamladıktan sonra Lys de 4 yıllık barajı geçtikten sonra her üniversitenin yetenek sınavına girebilirsiniz. İkisini veya üçünü birden kazanırsanız istediğiniz herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ama kimi üniversiteler barajın biraz üstünde puan isteyebiliyor. Ayrıca Ytü de iç mimarlık bölümü bulunmuyor.

İş konusuna gelince bu sizinle ilgili bir durum çalışma azmi olan herkes iyi mevkilere gelebilir. Ama masa başı oturmak isteyen de maaşını alır. Hayatına sabit bir maaşla davam eder. Sizce iş imkanı olmasaydı, iç mimarlık böümlerinin sayısı kısa bir zaman diliminde 7'den 40'a çıkar mıydı? :?:
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen buse_045 » 22 Tem 2010 20:30

Haklısınız.Teşekkürler :D :)
buse_045
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir