İç Mimarlık İçin Resim Yeteneği

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İç Mimarlık İçin Resim Yeteneği

Mesajgönderen zeynep3424 » 04 Eki 2008 15:52

Arkadaşlar mimar olmak istiyorum ama yeteneğim yok kafamda çok güzel şeyler tasarlayabiliyorum ama kağıda dökemiyorum. Tasarım hayal gücü var ama yetenek çizim yok. :( Benim sorum çizim kitaplarla öğrenilebilir mi? Kursa gitmek gibi bir imkanım yok ama gerçekten çok istediğim ve gerçekten yapmak istediğim içinde çizimi kendi kendime halledebileceğimi düşünüyorum sizinde fikrinizi almak istiyorum. Bir sorum daha var şimdi bende çizim olmadığı için puanla alan üniversitelere girmek zorundayım ve bu üniversite de hacettepe oluyor. :) Hacettepe iç mimarlık bölümü hakkında bilgi verir misiniz? Sonuçta oraya giren insanların hepsi birer iç mimar olur ama tasarımcı olamaz diye bi kaç söz duydum bunun hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.
zeynep3424
Üye

Mesajgönderen hil » 05 Şub 2009 12:28

Evet sevgili iç mimarlar bende aynen öyleyim hiç yeteneğim yok ama iç mimarlığı çok seviyorum. Kafamda süper şeyler oluşuyor fakat kağıda dökemiyorum bunu çalışırsam yapar mıyım? Nasıl olsa önümde daha 4 sene var yaparım herhalde ya ben böyle üniversiteye çok meraklıyım hem de acayip bir şekilde. Ya bir de İstanbul'da ÖSS ile alan üniversite yok mu?
hil
Üye

Mesajgönderen creator » 06 Şub 2009 14:13

Tasarımda önemli olan fikir üretebilmektir. Bir tasarımcı fikir üretebildiği sürece başarılıdır. Tabi bunu kağıda dökmek de ayrı bir iştir. Ama günümüz teknolojisinde her zaman kağıda dökmek durumunda değilsiniz. Bilgisayarlar aracılığı ile tasarımınızı üç boyutlu olarak dijital ortama aktarabilirsiniz. Bu durum da yeteneğe bağlı değil tamamen çalışmaya bağlıdır.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen hil » 06 Şub 2009 18:01

Teşekkür ederim cevabınız için. Bir de şunu söyler misiniz?
İç mimarlıkta yani üniversitede sadece resim mi çiziliyor. Yoksa sözel derslerde var mı?
hil
Üye

Mesajgönderen hil » 06 Şub 2009 18:11

Ama bi de şu yönden bakınca günümüz teknolojisi var tabi ama yetenek sınavında orada bu teknolojiyi uygulayamam ki. :(
hil
Üye

Mesajgönderen creator » 07 Şub 2009 01:33

hil yazdı:Ama bi de şu yönden bakınca günümüz teknolojisi var tabi ama yetenek sınavında orada bu teknolojiyi uygulayamam ki. :(

O halde yalnızca öss puanı ile öğrenci alan iç mimarlık bölümlerini tercih edersiniz. İç mimarlık eğitimi veren devlet ve vakıf üniversitelerini incelemenizi öneririz. Sorduğunuz soruların hepsi defalarca bu forumda yanıtlandı. Lütfen daha önceki forum konularını inceleyiniz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Re: İç Mimarlık İçin Resim Yeteneği

Mesajgönderen janhancock » 01 Mar 2009 00:23

zeynep3424 yazdı:Arkadaşlar mimar olmak istiyorum ama yeteneğim yok kafamda çok güzel şeyler tasarlayabiliyorum ama kağıda dökemiyorum. Tasarım hayal gücü var ama yetenek çizim yok. :( Benim sorum çizim kitaplarla öğrenilebilir mi? Kursa gitmek gibi bir imkanım yok ama gerçekten çok istediğim ve gerçekten yapmak istediğim içinde çizimi kendi kendime halledebileceğimi düşünüyorum sizinde fikrinizi almak istiyorum. Bir sorum daha var şimdi bende çizim olmadığı için puanla alan üniversitelere girmek zorundayım ve bu üniversite de hacettepe oluyor. :) Hacettepe iç mimarlık bölümü hakkında bilgi verir misiniz? Sonuçta oraya giren insanların hepsi birer iç mimar olur ama tasarımcı olamaz diye bi kaç söz duydum bunun hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.

Kitaplar sadece teorik bilgi verir.Onu uygulayabilmek önemli olan.Özeliikle sınavlarda sözlü sorular sormuyorlar bildiginiz üzere çizim yaptırıyolar.Bunuda geliştirmenin en büyük yolu çok fazla çizim yapmak ve çalışmak.Ne kadar pratik o kadar başarı. Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
janhancock
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir