KTÜ İç Mimarlık hakkında bilgi istiyorum...

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

KTÜ İç Mimarlık hakkında bilgi istiyorum...

Mesajgönderen nihansu » 15 Ağu 2008 12:20

Selam ben bu sene sınava girdim. Ve ktü iç mimarlığı kazandım. Yapılan yorumları okudum. Bazıları çok güzel diyor bazıları kötü diyor. Lütfen orada okuyan ya da bilgi sahibi olan birisi bana yardım edebilir mi? Ayrıca iç mimarlıktan geçiş yapılıyormuş mimarlığa. Bunu tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim..
nihansu
Üye

Mesajgönderen bebek » 15 Ağu 2008 12:48

Herkesin eğitim anlayışı bir olmayabilir. Bu her yerde vardır; bazı öğrenciye güzel gelir bazısına kötü. Bence bu senin bakışına kalmış bir şey. Şu an sana kim ne derse desin sen deneyim etmeden bunu anlayamazsın. Bu yüzden bence önyargıyla gitme okula. Sonuçta her şey senin elinde, okulunu sevmek de bölümünü de hocalarını da. Elinden geldiğince çabala ve senin için en iyi olanını yapmaya çalışıp kendini geliştirmek için uğraş. Önemli olan nerede okuduğun değil bence kendini ne kadar geliştirip geliştirmediğin. İş verenlerle yapılan anketlerde bile bu ispatlanmış. Mezun olduğu okula bakılma oranı üçüncü sırada yer almış. Bence bu yüzden böyle şeyleri kafana takma.
Başarılar diliyorum.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Zeky » 15 Ağu 2008 14:02

Merhabalar,

Önce bu tür başkaların düşünceleriyle hareket edilmemeli. Tabiki fikir alınır fakat unutulmamalıdır ki milletin ağzına bakanın ağzı açık kalır. Bu sözden yola çıkarak hareket etmeni tavsiye ederim. İç mimarlığı öncelikle bir keşif etmeni tavsiye ederim. Gerçekten bu bölümü isteseydiniz heralde böyle bir durum içinde kalmazdınız. Kaldi ki bilgim kadarıyla mimarlık iç mimarlıktan az puan istiyor.

Herşeye rağmen önce bir araştırın. Kimisine göre güzel olan şey başkasına göre olmayabilir. Buda zaten insanoğlunun fıtratında bulunan birşey. ;)
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 15 Ağu 2008 17:13

Genel bir bilgi vereyim istedim. Ktu iç mimarlıkta öğrenciyi iç mimar etmeden mezun etmezler, yani "eti senin kemiği benim" hesabı. Hocalara ne kadar yaklaşırsanız hocalar da size iki katı yaklaşır. Öyle derse girip somurtkan bir şekilde dersini anlatıp çekip giden hoca tipleri yoktur.
Hocalar oldukça hırslıdır. Yani ulusal ve uluslararası yarışmalarda üniversitenin adının duyulmasını öğrencilerin başarılı olmasını isterler. Ve bunun için ellerinden geldiğince yardımcı olurlar. Türkiye'nin en ünlü tasarımcılarıyla veya Almanya'dan gelen öğretim üyeleriyle workshoplar düzenlenir. Sürekli seminerler verilir. Her sene İstanbul'a yapı ve mobilya fuarlarına gidilir. Tasarım eğitimi konusunda Türkiye'nin en başarılı üniversiteleri arasındadır.
Aşağıda verilen linkleri inceleyebilirsiniz...

KTU İç Mimarlık

www.icmimarlik.ktu.edu.tr
En son creator tarafından 29 May 2009 21:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen black-gry-white » 15 Ağu 2008 18:03

Bir insan daha ne isteyebilir ki. :D Tadını çıkara çıkara oku. :wink:
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen nihansu » 15 Ağu 2008 21:13

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada ben başkalarının yorumlarına baktım. Derken ufak bir araştırma yaptım kafam karıştı. İç mimarlık çok istediğim bir bölümdü zaten. Ama orada okuyan birinin fikrini almak daha sağlıklı olur diye düşünmüştüm. Ktü iç mimarlıkta okuyan ya da mezun birilerinden bu bölüm hakkında bilgi edinmeyi hala istiyorum. Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
nihansu
Üye

Mesajgönderen creator » 15 Ağu 2008 21:51

Öncelikle imla kurallarına uygun biçimde yazalım lütfen. Yazınızı düzelttim.
Ktu mezunu iç mimar olarak her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Fikirlerimi de yukarıda belirttim.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen ytshn » 16 Ağu 2008 01:31

Arkadasım öncelikle aramıza hoşgeldin gayet doğru bir tercih yapmışsın. Bunu gelince daha iyi anlayacaksın.Gayet güzel bir okul ve iyi bir bölüm şehre alışırsan geriye pek problem kalmaz ancak ilk yıl zordur ve bu zorluklara zamanlada alışırsın (alışacaksın alışmak zorundasın:D)mimarlığa geçiş konusundada yıl sonunda böyle bir takıntın kalmayacak ve belkide istemeyeceksin .Eğer çok istiyorsan geçmeyi bi tavsiye veriyim öyle her yerde geçiş yapcam diye söyleme bu işler sessiz ve derinden olur. Sonra rakiplerin artar.
ytshn
Üye

Mesajgönderen nihansu » 16 Ağu 2008 08:14

ytshn yazdı:Arkadasım öncelikle aramıza hoşgeldin gayet doğru bir tercih yapmışsın. Bunu gelince daha iyi anlayacaksın.Gayet güzel bir okul ve iyi bir bölüm şehre alışırsan geriye pek problem kalmaz ancak ilk yıl zordur ve bu zorluklara zamanlada alışırsın (alışacaksın alışmak zorundasın:D)mimarlığa geçiş konusundada yıl sonunda böyle bir takıntın kalmayacak ve belkide istemeyeceksin .Eğer çok istiyorsan geçmeyi bi tavsiye veriyim öyle her yerde geçiş yapcam diye söyleme bu işler sessiz ve derinden olur. Sonra rakiplerin artar.

:) Öncelikle cevap yazdığın için teşekür ederim. Geçiş yapma konusunda fikir almak istedim. Şu anda öyle bir düşüncem yok zaten:) Ben Fatsalı olduğumdan sanırım Trabzon da pek sıkıntı çekmem sanırım:) Her neyse okuyan biri olarak böyle söylemen içimi rahatlattı. Çok teşekür ederim :) Umarım hocalar konusunda da yardımcı olursun:)
En son nihansu tarafından 16 Ağu 2008 08:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
nihansu
Üye

Mesajgönderen nihansu » 16 Ağu 2008 08:18

creator yazdı:Öncelikle imla kurallarına uygun biçimde yazalım lütfen. Yazınızı düzelttim.
Ktu mezunu iç mimar olarak her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Fikirlerimi de yukarıda belirttim.

Öncelikle imlaya dikkat etmediğim için özür dilerim. Msn diliyle konnuşmaktan yazı yazmayı unutmuşum. Böyle uyarmanız gerçekten çok güzel. Daha dikkatli olacağım. Ayrıca ktü mezunu olarak yazdıklarınızı okudum. Gerçekten ktü'yü tercih ettiğimden çok şanslıyım sanırım:) Önerilerinizi her zaman belirtmenizi isterim. Saygılar...
nihansu
Üye

Sonraki

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir