Anadolu ünivesitesi

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Anadolu ünivesitesi

Mesajgönderen damla » 27 Tem 2008 13:43

Anadoluda okuyanlar varsa yada bilgisi olanlar üniversite ki eğitim hakkında bilgi verebilirler mi?
Kullanıcı avatarı
damla
Üye

Mesajgönderen damla » 29 Tem 2008 14:22

Kimsenin bilgisi yokmu bu konu hakkında?
Kullanıcı avatarı
damla
Üye

Mesajgönderen LouSalome » 06 Eki 2008 01:34

Eğitim yılı 5 yıldır. İngilizce hazırlık mecburidir (muafiyet sınavını geçenler hariç). Şunu da eklemek isterim ingilizce hazırlığı geçme notu 70'dir.

Bölümde ilk sene rahat geçer demek isterdim ama öyle olmuyor :) Temel Sanat Eğitimi dersi kredisi en yüksek ders ve dolayısıyla İç Mimari Proje 1'i almak için yani şöyle söleyim okulu uzatmamak için bu dersi geçmeniz gerekir. Bu dersi geçmeniz için ise verilen tüm ödevleri yapmanız gerekir. Yıl sonunda toplam yapılan ödev sayısını söylemeyim:) Ama bu derse giren hoca mükemmeldir O'ndan çok şey öğreneceksiniz..

Okulun imkanları oldukça iyidir. Herkese bir bilgisayar düşer ve 3. senede Autocad, 3dsMax ve Photoshop öğretilir. Hala aynı hoca bu dersi veriyorsa şayet, gerçekten çok iyi öğretiyor (not: bu hocada çok ödev verir :)

Artıları çok eksileri az olan bir okul bence. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz yada sormak istediğiniz başka şeyler varsa sorabilirsiniz.
Ne Mutlu Türküm Diyene
LouSalome
Üye

Mesajgönderen emmo » 02 Kas 2008 01:27

Eskişehir'den bahsedebilir misin biraz lausalome?
emmo
Üye

Mesajgönderen LouSalome » 02 Kas 2008 23:05

Eskişehir küçük ama güzel bir kent. Bunun yanında sürekli değişen, gelişen ve süprizleri olan bir şehir=) Her açıdan orda yaşamak çok rahat. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan ulaşım sıkıntısı burada yok. Öğrenci şehri derler ki bu doğru bir cümledir; sizinle aynı duyguları, aynı sorunları ve heyecanları yaşayan binlerce insan vardır orda=) Ve o insanlarla hoş vakit geçirebileceğiniz bir sürü etkinlik vardır.

Olumsuz yanları yok mu peki bu şehrin? Elbette var. Bana göre birincisi biraz tozlu bir şehir. Biraz yağmur yağsın her yer çamur olur =( Henüz gaz kullanımının yaygınlaşmaması sebebiyle de havası kirli. İkincisi çok soğuk, bir ankaralı olarak ben bunu söylüyorsam düşünün artık =)

Herşeye rağmen güzel vakit geçirebileceğiniz bir şehir.
Ne Mutlu Türküm Diyene
LouSalome
Üye

Mesajgönderen emmo » 03 Kas 2008 16:19

Teşekkürler..
Eskişehir, Mimar Sinan'dan sonraki tercihim olacak...
Ben de Ankaralıyım bu arada. :)
emmo
Üye

Mesajgönderen LouSalome » 04 Kas 2008 19:03

Bişey değil. Mimar Sinan Üniversitesi'de güzel bir tercih. E ozaman havasına alışman zor olmayacak. =) Şimdiden başarılar...
Ne Mutlu Türküm Diyene
LouSalome
Üye

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir