Bilkent Üniversitesi

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Bilkent Üniversitesi

Mesajgönderen black_catt » 18 Kas 2007 00:02

Merhaba arkadaşlar Bilkent Üniversitesi'nde okuyan var mı? Bu üniversite hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim. Devlet üniversitesi değil galiba. :roll:
black_catt
Üye

Mesajgönderen black_catt » 18 Kas 2007 00:50

Sanırım bu alıntı herşeyi açıklıyor :)

http://www.icmimarlik.org/viewtopic.php?t=206

maglor yazdı:Merhaba arkadaşım tepeden dalaraktan muhabbete sözlerime başlıyorum...
Ben akdeniz iç mimarlığı yeni bitirdim.
Şu an kafanın karışmasını istemem.
140 kişi dediğin bilkentte çoğu kişinin paralı olma ihtimalini göz önünde bulundurursak çok fazla yetenekli kişi göremeyiz. Genelde bilgisayara yüklenirler yada tanıdığım bildiğim kişilerden bakarsak arakadaşlarına parayla yaptıran tipler mevcuttur.
Çevre edinme esaslı bir bölüm olduğundan Bilkent'te de genelde çevre edinmeye yakın insanlar olduğundan ilerideki iş potansiyelin daha çok olabilir ki bölüm içerisinde kendini diğerlerinden daha iyi geliştirebilirsen...

Ben hayatım boyunca hacettepe iç mimarlığı istedim ama yetenekle orayı kazanamadım..
Ordada eğitim güzeldir. Az kişi vardır vs. vs. Ama şu an geçerliliği daha yüksek olan üniversite bilkent olarak düşünüyorum bu benim nacizane fikrim. Tabi ukala tipler şımarık tipler bir hayli mevcuttur. :D

Aile durumunuda göz önünde bulundurarak bir tercih yapman arkadaşların fikrine katıldığımı gösterir.

Son bişey söyleyeyim hangi üniversitede olursan ol iç mimarlık kişisel gelişim üzerine kurulu bir bölümdür. Hiç bir tercihin seni pişman etmeyecektir...

Saygılar yeni meslektaş adayımız...
black_catt
Üye

Mesajgönderen TeknikDestek » 04 Ara 2007 20:13

Öncelikle burası bir iç mimari ile ilgili paylaşım ve buluşma portalı olup iç mimarlık ve bu konu ile ilgilenen herkesin bulustuğu bir sitedir. Bu sitede moderatörler dahil tum üyelerin fikirleri sahsi olup sitenin görüşünü bildirmez. Eğer yukarıda yazılmıs olan yazıdaki fikirleri içeren bir yönetim olsa idi kesinlikle vakıf üniveristeleri gibi bir bölüm açmaz ve siteye giristeki "Kayıt Anlaşma Koşulları" içerisinde bu gibi fakultelere ilişkin konu acıkmasının yasak oldugu belirtilir ve Forum Kurallarına'da ayrıca yazılırdı.

Bu bağlamda sitenin tüm iç mimar, iç mimar adayları ve iç mimarlıkla ilgili bir konuya yakınlık hisseden herkese açık olduğunu tekrar belirtiriz.

Saygılarımızla, İçMimarlık.org Forum Yönetimi
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Mesajgönderen black_catt » 11 Ara 2007 18:43

Haklısınız burası bir forum ve herkes kişisel görüşünü belirtiyor yazılanlardan forum sahipleri sorumlu değil. O nedenle bende buraya bilkentle ilgili konu açtığım için o görüşlerin olduğu mesajı görünce belki benim gibi merak eden arkadaşlar vardır diye buraya alıntı yapıp paylaştım. O arkadaşımızın da kendi görüşü olduğu için bundan onu da sorumlu tutamayız yani hatayı yapan benim kusuruma bakmayın özel mesajla da uyarmışsınız teşekkür ederim bir daha olmayacaktır.
Ayrıca vakıf üniversiteleri bölümünde bu üniversitemizin de adının geçtiğini bilmediğimden sormuş bulundum. Gereksiz konu açmış oldum o nedenle. İsterseniz silebilirsiniz.
black_catt
Üye

Mesajgönderen Enslaved » 20 Nis 2008 10:37

Bilkent Üniversitesi hakkındaki burslu-burssuz ayrımı iddiası ne yazık ki burada da yazılmış.Yok öyle birşey,burslu okuyacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla yazabilirler.Burslu hiçbir arkadaşıma karşı negatif bir davranışım olmadı,aksine imrenerek bakarım çünkü Bilkent gibi bir okulda burslu okumak güzel birşeydir,en azından tekrar ettiğinizde cebinizden para çıkmaz. :lol: Bunu neden mi dedim,Bilkent'teki iç mimarlık bölümü oldukça zordur,kafayı yedirtir,çok kişi tekrar eder,yıl uzatır.Bende ilk sene yaptığım hatalarımdan dolayı bir sene uzattım.

Bursluların sıkıntı çekebileceği tek nokta,eğer maddi durumları çok elverişli değilse,Bilkent'in verdiği burs ile geçinmenin biraz zor olacağıdır,her yer gereksiz pahalıdır burada,resmen can yakar.Onun dışında kimse kimseyi burslu diye ezmez,ezemez,eziyorsa kendi zavallılığıdır.Ayrıca görünüş itirabariyle ukalaya benzeyen birçok kişi de oldukça hoş sohbet insanlar çıkabilir.Sonuçta burası üniversite,her çeşit insan var,illaha kafa dengi birisi çıkar.

Bilgisayara çokça yüklendiğimiz doğrudur açıkçası ama sabahın köründe uykulu uykulu gelen öğrenciden 1/20-1/50 plan,kesit ve perspektifi boyalı taramalı isteyen hocalar olunca ne yazık ki biraz yardım almak gerekiyor. :D Yetenek sınavıyla öğrenci alınmadığı için genel olarak çok bohem değilizdir tabii...Ama iç mimarlık kendini geliştirmeye de oldukça bakıyor yani,çalışınca mutlaka bir fark ediyor.Geçen sene çok güzel asılmıştım,3.00'a yakın ortalama yapmıştım mesela...Kendime hiç güvenmediğim Drawing dersini A- ile geçmiştim ki çizim konusunda yeteneğim olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum.Ama derste oldukça çok çabalamıştım,final projesi için tek başıma hocadan özel izin alıp atölyede çalıştığımı bile hatırlıyorum.

Projesini parayla yaptıranlar illaha Bilkent'e özgü insanlar değillerdir,her yerde olabilir bu...Ben iki dönem gördüm,hiçbirisinde böyle yapan olmadı zira anlaşılınca bedeli pek iyi olmuyor.Genelde insanlar ENG101-102 için essay yazdırırlar ama dizayn için biraz fazla kendilerine güvenmeleri gerekir. :D Çünkü projeyi bir kez gören hoca illaha ki kıllanır ve durumu anlarlarsa öğrenciyi tekrar çağırıp tekrar jüriye sokarlar.

Bu bölüme gelecek kişilerin oldukça zor,yer yer çok yıldırıcı bir bölüm olduğunu unutmamaları gerekir,sonradan pişmanlık duymasınlar.Hocaların tutumları,dersler,bölümün ders kayıt politikaları,jüriler falan cidden yer yer sinirleri gereksiz yere geren cinsten olabiliyor.
Enslaved
Üye

Mesajgönderen creator » 22 Nis 2008 16:10

Aydınlatıcı ve açıklayıcı bilgileri bizimle paylaştığın için teşekkürler...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir