Haliç Üniversitesi...

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Haliç Üniversitesi...

Mesajgönderen Bora » 03 Eki 2007 23:25

Haliç üniversitesi hakkında bilmek istediklerinizi ben yanıtlayabilirim. Ne kadar rağbet görcek bilemiyorum ama adı öğretim olarak ilk 5 içerisinde gösteriliyor. tabi bide yönetim var. Konuyu daha sonra detaylı olarak açıklamayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen creator » 03 Eki 2007 23:56

Hliç üniversitesi iç mimarlık bölümü yetenek sınavı ile mi öğrenci alıyor?
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Bora » 04 Eki 2007 00:02

Evet yetenek sınavı ile öğrenci alıyorlar. Fakat sorunlardan bahsetmemi isterseniz açıklama yaparım.
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen rhino » 04 Eki 2007 22:17

evet sorunlardan bahset hadii:D

ben haliç üni hakkında pekte iyi şeyler duymamıştım. helede birkaç içmimarlıktan arkaşla tanışınca ""yuhhh" dedimm. umarım onlar gibi deildir genelde:D
rhino
Üye

Mesajgönderen Bora » 04 Eki 2007 23:11

Sen anlat bakşyim neler duydun :) Sonra bende açıklarım..
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen rhino » 06 Eki 2007 01:30

Vala arkadaşım sözüm asla sana değildir. azcıcık önyargıdır belki fakat o çoğunluğun içinde az olduğunu tahmin ediyorum adamakıllı birilerin..
bi grup arkaşla tanışma fırsatımız olmuştuda " eee yuhh" dedik şaşkınlıktan. bu derece kendini bilmezlik olmaz dedik. hocalarımzla falan bi sdohbet konusu olmuştu. içmimarlıkta olmak mesele değil ama herhngi bir insanında bileceği şeylerden habersiz insanlar ve umarım buderece kendinden geçmiş insaların elinde değildir içmimarlık diyecem ama ölee ,az çok sende farkındasındır tabi. yazıkkki o insanlar ile aynı derecede mezun olup onlarla ortak iş yapmak durumunda kalacam. (kalmam umarım)
inşllh yanlış anlamassın beni ama farkında olduğunu tahmn ediyorum senınde çevrende nekadar bilgisiz bir eşkilde ünide okumaya , içmimarlıkta okumaya çalışan ve birşeklde mezun omaya çalışan......vs...diye devam edebilirim.
iyi çalışmalar
rhino
Üye

Mesajgönderen Bora » 06 Eki 2007 12:08

Yok asla yanlış anlamam seni merak etme aklımda öyle bir düşüncede oluşmadı. Geçen sene Haliç'teydim bu sene gidince işte ortamı kurdum fln anlatmaya başladım hakkında bazı şeyleri okuldan soğudular yada şakaya aldılar beni ama şuan görüyorlar neyin ne olduğunu. Öğretim kadrosu harika gerçektende memnunum. D.S.Ü. ile Mimarsinan'dan geliyorlar. Keşke iş o kadro ile bitse. Bunun bide yönetimi var. Yönetim yani bina yöneticisi daha sorumludur die düşünüyorum. Bu kadar vurdumduymazlık olmaz. Paralar nereye gidiyor anlamıyorum. Hadi bahçemiz yok onu anladım. Peki bir yerle anlaşıp otoparkta mı ayarlayamadınız. Hadi bunu da geçtim. 60 kişilik kontenjan veriyor. Fakat İç mim. katında 3 sınıf var. Ve sınıflarda 30 masa var. Ve yönetimin hocalara söylediği öğrenciler erken gelip yer kapsın demek oluyor. Geç gittiğin zaman arkada camın orda ayakta dersi dinliyorsun. Artık hocalarda çözüm bulamıyor. Başka sınıf boş oldugunda Ayrılıoruz iki salonda ders işleniyor. Ya da işte oturan 30 kişi kalsın dierleri çıksın ders saatini 2 ye böldük. 11 de diğer grup gelsin kalanlar çıksın. Saçmalamıyorum bunlar dün yaşadıgım ve p.tesi yine gidince yaşayacagım durumu anlatıyorum. Başladım başlayalı Haliç e gelmek isteyenleri başka yöne çeviriyorum. Kısmetse zaten seneye yatay geçiş hakkımı kullanarak Kültür veya Khas düşünüyorum. Şimdi olsun şimdi giderim yani. Sbh 9 dan akşam 6 ya kadr bazen de 7 çıkışımız var. İstanbul gibi bi yerde bu trafik varken 9 çok erken bir saat. Bir sorunda bu. Beylikdüzü'nde oturuyorum otopark olmadıgı için çok geç kalmadıkca otobüsle gidiyorum. Otoparka gitsem 15 ytl günlük. hepsi aynı fix fiyat. Otobüsle 1 saat 20 dk da gidiyorum. Ben 6 da uyanmak zorundayım. Gece benim dönüşüm 8 duruma göre 9 a geliyor. yemek yiyorum ödevleri çizmeye vaktim kalmıyor. Yani anlayacagınız okunmaz burda. Ama fiyat ucuz diye herkes geliyor. Yönetimde alıyor. Neyse anlat anlat bitmez başka konularda da aklıma geldikçe yazarım.
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen rhino » 07 Eki 2007 05:16

çok ilginç hakketen yaa. ki bi özel üni ve bu durumda olsun. benm okuduğum okul bi dev üni olmasına rağmen en fazla 10kişilik sınıflarda eğitim alıyoruz ve hocalarımz bile devamlı dğişmeden hangi öğrenci nasıl, seviyesi yapabilcekleri vs gibi öğrenci öğretmen arasında böyle bir ilişki mevcut.ders ortamı bizimkine yetersiz bile derken bunu duymak şaşırttı benii. anlattığın şeylerde kalite beklerdim açıkçası. biz 10küsür kişiydik kendi dönemimde o bile fazlaydı. her kişinin kendisine ait bir çizim masası bulunurdu vs..artık kritiklerde zaman kalmıyo ders saati dışına taşıyo diye şikayet ederdik. ohoovv. sizi öle böle ikiye bölünde falan ne anlayacaksınz o dersten. birebir kritik almadıktan sonra. işte burdada o 60 kişilik sınıf içinde ödev proje yapan ile yapmayan ayrılıyo ve hocalarda muhtemelen onlara yöneliyor. zamanlada ayrılmış oluyodur zaten. özel ünide derse giren hocalarımızında anlattığına göre malesef durum bu. ayrıca dikey geçişle niçin kültür yada kadrhas düşünüyosunki. marmara falanda düşünsene. bizim bölüme maltepe yeditepe çok gelen oldu. sen çalıştığpını belli ettikten sonra alınırsın.
k.Has ta bi arkadaşa teknik resim dersi vermiştim.1ci sınıftı ve 2ci döneme geçmişlerdi. kısaca şunu diyebilirimki hocalarınız nerden geldiği önemli tabi ama önemli değil. bu60kişilik kontenjan içersinde sadece dediğim gibi farkı olan ayrılıyor öğrenciler içinde. zaten ders programı bi garip genelde. sen en azından bu değerli hocalardan iyi yararlanmaya bak.istenilen neyse ona göre hareket ediyorlar, olması gereken gibi değil. vs....
ordan senle birlikte 60kişi ve bilmeme ne ünilerinden 30 kişi.... birsürü mezun arkadaş var. senınde en azından o 60kişi içinde bi farkın olmalı önündeki o 4seneyi iyi kukllanmaya bak.imkanları siz yaratacakmışsınz gibi gözüküyo.

iyi çalışmalar sana

( yazmaya üşeniyorum yaa:P kısaca yazmaya çalışıyorum .
akıl vermek gibi olmasın diye eklemeyi unutmuşum:D)
rhino
Üye

Mesajgönderen Bora » 07 Eki 2007 19:34

Sağolasın :) Fakat bu geçişler hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip değilim. Yani özel üniversiteden devlet üniversitesine geçiş yapabileceğimi bilmiyordum. Hatta ne zaman nereye ne başvurusu yapacağımı bile bilemiyorum. Neler gerekir filan bir bilgim yok. Yakın zamanda danışmayı düşünüyorum zaten. Devlet üni geçebilirsem çok harika olur benim açımdan da. İnanamayan varsa dediklerime gelip görebilirler o sınıfın içinde ne çekiyoruz. Tabi her öğrenci benim gibi değil. Diploma için gelenler çok var millet keyfine bakıyor ayakta sohbetini ediyor vs... Olan bizlere oluyor gönülden bu mesleği isteyenlere...
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Mesajgönderen rhino » 07 Eki 2007 22:38

"gönülden bu mesleği isteyenlere.... "dğru söledin

pardon sen kaçıncı sınıftın.?

bu geçişler hakkında bilgi edinir sana daha detaylı bir şekilde dönebilirim...

iyi çalışmalar sana kolay gelsin
rhino
Üye

Sonraki

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir