Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık

Mesajgönderen kalinkamoya » 03 Eki 2007 22:28

Anlatabilirim merak eden olursa. :lol:
taşı delen suyun gücü değil sürekliliğidir.
kalinkamoya
Üye

Mesajgönderen T-Cetveli » 04 Ara 2007 18:39

Vala ben çok merak ettim şimdi..İzmitli olupta Koü'nün iç mimarlık bölümü olduğunu bilmemek büyük ayıp olmalı..Hemde bunu bilmeyen Kıbrısta okuyan İzmitli bir içmimarlık öğrencisiyse :D
T-Cetveli
Üye

Mesajgönderen TeknikDestek » 04 Ara 2007 20:01

Genel hatlarıyla bir anlatırsan iyi olur bence. Gitmek isteyenlerin aklına direkt soru gelemeyebilir. :wink:
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Mesajgönderen T-Cetveli » 31 Ara 2007 18:17

Koü de yabancı ulkeden geçiş yapacaklar için kontenjan ayırıyormu? Öğrenebilirsen cok sevinirim .
T-Cetveli
Üye

Mesajgönderen lepistes » 25 Oca 2008 18:27

kocaeli üniversitesi bence iç mimari üzerine değil de,mobilya tasarımı üzerine eğitim veren bir okul önceden araştırmıştım ,üniversiteyi kazanmadan önce.Çok fazla tavsiye etmem ki iç-mimarlık üzerine mimari bir eğitim istiyorsanız.
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen T-Cetveli » 29 Oca 2008 16:03

Geçiş için gecen sene ve bu sene kontenjan ayırmamışlar zaten..Başka okullarda deneyeceğim şansımı artık.Marmara uni.yi tavsiye ettiler 60 not ortalaması isteniyormus ne kadar doğru bilemiyorum.
T-Cetveli
Üye

Mesajgönderen lepistes » 29 Oca 2008 22:31

60 olması imkansız bence... 80 in üzerinde olması lazım yani 3,30 ve üzeri; devlet üniversiteleri geçiş için yüksek oratalama istiyorlar, çünkü çok kişi deniyo bu olayı ve ne kadar yuksek olursa senin cgpa 'in o kadar ii olur.Zaten en fazla 2 kişi alırlar her dönem.En fazla diyorum bide ,yani normalde 1 kişi alırlar.Ama araştır bi iyice ve dene şansını...
Kolay gelsinn,, aaa unutmadan torpili olan varsa göz ardı edilmezsin.Torpil çok fazla dönüo bu olayda....aklında bulunsunn
Kullanıcı avatarı
lepistes
Üye

Mesajgönderen KIrMıZı YaNaKLı KıZ » 20 Mar 2008 16:15

Sadece mobilya tasarımı üzerine değil, her üniversitede gerekli görüldüğü kadar mobilya tasarımı dersimiz var. Sadece araştırmak yeterli değil gibi gözüküyor. Bilgi almak isterseniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. KOÜ İÇMİMARLIKTA 4.sınıf öğrencisiyim.
Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir.
KIrMıZı YaNaKLı KıZ
Üye

Mesajgönderen creator » 20 Mar 2008 19:22

KIrMıZı YaNaKLı KıZ yazdı:sadece mobılya tasarımı üzerine değil her üniversitede gerekli görüldüğü kadar mobılya tasarımı dersimiz var sadece araştırmak yeterli değil gibi gözüküyor bilgi almak isterseniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım KOÜ İÇMİMARLIKTA 4.sınıf öğrencisiyim.

Yalnız bir hatırlatma yapmam gerekiyor. Bu forumda Türkçe kurallarına çok dikkat ediyoruz. Bu konuda seçiciyiz ve seçici olmamızla gurur duyuyoruz. Amacımız iç mimarların ve iç mimarlık öğrencilerinin fikir ve görüş alışverişinde bulunacağı saygın bir ortam oluşturmaktır. Ayrıca hiçbir ticari kaygımız yoktur. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Aşağıdaki linki incelemenizi öneririz.
http://www.icmimarlik.org/viewtopic.php?t=527
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen sinemizm » 10 Tem 2008 14:01

Ben bu okulu kazanmadan önce Kocaeli'yi diğer okullardan ayıran en büyük özelliği proje ağırlıklı eğitim vermesi denmişti.Şu an için henüz 3.sınıfa yeni geçmişken kendi okulumu diğer okullarla kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum..Bunu diplomayı aldıktan sonra yorumlamak en doğrusu sanırım..Ama şunu söyleyebilirim ki okulda bu zamana kadar aldığım gerek proje gerek tasarım ağırlıklı dersler olsun bi çoğu piyasa da karşılaştığım etmenler..Bunu şu an staj yaparken rahatlıkla söyleyebilirim. Yani sanırım en dogrusu bizim okul öğrenciyi piyasaya hazırlamayı biliyor..
sinemizm
Üye

Sonraki

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir