Marmara GSF

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen acar » 14 Tem 2008 23:48

peki,özür dilerim :oops:
acar
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 15 Tem 2008 14:00

Arkadasim yok özür dilemen icin söylemedim, cok yanlis bir durumda degil arkadaslarimiza yardimci olmaya calisiyoruz bu güzel bir sey ama dedigim gibi herkese tek tek yardim etmektense... herkesin aklindaki sorulara cevap verelim ...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen acar » 15 Tem 2008 21:01

haklısın :)
acar
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen maglor » 16 Tem 2008 13:43

Saygilar...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen paranoid_android » 26 Tem 2008 17:34

Ve hala cevap verilmemiş.. :?: Bende çok merak ediorum mesela... Mülakat nasıl birşey?Ne soruluyor nasıl oluyor herşey... Taban puanı ne kadar önemli...

Şimdiden teşekkür ederim. :arrow:
kaybolursam şarkı söyle..
paranoid_android
Üye

Mesajgönderen creator » 26 Tem 2008 21:34

paranoid_android yazınızı düzelttim. Lütfen yazım kurallarına uygun bir biçimde yazalım.
Ayrıca forumdaki sorulara cevap verecek arkadaşlar özel mesaj yoluyla bilgi göndermesin. Forum içerisinde başlık altına cevaplarımızı yazalım. Diğer üyelere de faydası olsun.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen EaRQuessiR » 27 Tem 2008 18:22

Arkadaşlar Marmara Üniversitesi'nin sitesinde şu anda baya bir bilgi verilmiş durumda. Sınav zamanları ve sınavla ilgili pekçok şey var. Özet olarak acar arkadaşın verdiği bilgilerlede ben özet geçiyim. Sınavlar tam emin olamamakla birlikte 75 dk. Sitede yazana göre 1. aşama 2 bölümden oluşuyor. 1. bölümde canlı ya da cansız modelden çizim, ikinci aşamada da istediklerindende yola çıkarak kolaj sorucaklar ve geri kalan kısımda pastel ya da kuru boyayla tamamlama isteyecekler sanırım. Dediğim gibi istenenlerden ve de acar isimli arkadaşımızın söylediklerinden yola çıkarak söylüyorum bunları. Çünkü Marmara'nın sınavlarıyla ilgili birşeyler söylemek zor baya değişikliğe uğrayabiliyor. Mülakatlarda aynı şekilde. Ama bahaus ekolü olduğu için ondan soru gelme ihtimali olabilir.Ayrıca normal genel kültür soruları olabilir. Yani belirli bir soru kalıpları yok . Sınava girebilmek için taban puan 185 istiyorlar. OSS puanından alınan puanlaraysa anca 2 ve ya daha fazla kişinin aynı puanı alması durumunda bakılan bir kriter. Daha öncedende belirttiğim gibi birçok bilgi Marmara'nın web sitesinde ayrıntılarıyla belirtilmiş. Oraya bakmanızı öneririm. İyi günler herkese.
EaRQuessiR
Üye

Mesajgönderen pigeon_91 » 27 Tem 2008 19:05

Aynı şeyleri mimar sinan başlığına da yazmıştım. Ama bir an önce cevap almak istediğimden buraya da kopyaladım :? umarım heyecanımı mazur görürsünüz. yanlış bir şey yaptıysam özür dilerim.. :)

Benim aklım iyice karıştı :? Ben de mimar sinan ve marmara arasında kaldım :? Hangisini istediğimi bilmiyorum. (gerçi benim istememle olmuyor sadece acaba onlar beni isteyecek mi bir de o var ama neyse.. :roll: ) Ben yine de kafamda bazı şeylerin oturmasını istiyorum :? Hangi okulu istiyorsun şeklinde bir soruyla karşılaşınca verecek cevap bulamadığımda sinirlerim bozuluyor. :D Mimar sinan için gerçekten de çok çok çok zor diyorlar :? Kolay kolay mezun etmezmiş insanı falan diyorlar :? Marmaranın da güzel bir okul olduğunu düşünüyorum. Bu arada diğer okullar da var biliyorum. Ama ailemin yanından ayrılmak istemediğim için İstanbul'da tercih edebileceğim iki okul mimar sinan ve marmara. :) Şehir dışı zor geliyor ama hiç belli olmaz Akdenizi de yazabilirim. :)

Sizler de duyduklarınızı bildiklerinizi hatta en güzeli gördüklerinizi paylaşırsanız gerçekten çok sevinirim... Karar verme sürecindeyim. Ve ne olursa olsun en iyisi olmasını istiyorum :? Bunun için de elimden geleni yapacağım ama önce bilgi sahibi olmam gerek. mimar sinanın adı bile yeter diyorlar bazıları ama marmaranın da hafife alınacak bir okul olduğunu düşünmüyorum. Ama bilmiyorum yanılıyor muyum :?: :? Nedir mimar sinan'ı diğer okullardan tamamen ayrı bir yere koyan şey bunu merak ediyorum. Söyledikleriniz tercihlerimde gerçekten büyük rol oynayacak.

Şimdiden teşekkürler. :)
pigeon_91
Üye

Mesajgönderen EaRQuessiR » 28 Tem 2008 00:10

Olur mu hiç öyle şey :).Yanlış yaptığın bişey yok. Umarım şimdi söyleyeceklerim kendimden örnek vererek senin içinde yardımcı olur. Bende şu anda güzel sanatlar a hazırlanıyorum. Benim tercih ettiğim ve de tek sınavına gireceğim yer Marmara Üniversitesi. Elimden geldiğince araştırmaya çalıştım ve de en iyisinin Marmara olduğunu düşünüyorum. Tabi bu benim kendi fikrim. Konuştuğum ve de hem buradan hemde başka forumlardan araştırdığım kadarıyla Marmara'nın verdiği eğitim cidden iyi. Erasmus programı, yabancı öğrencilerle çalışma imkanı da extraları. Okul olarak bahsetmeye bile gerek görmüyorum zaten.
Bunlar tabikide sadece benim bildiklerim ben Marmara istediğim için konulara bakarken haliyle bu üniversiteye daha fazla dikkat ederek baktım. Mimar Sinan'la ilgili en doğru bilgiyide bence burada Mimar Sinan'ın bölümünden ve de oranın temsilcisinden bulabilirsin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
EaRQuessiR
Üye

Önceki

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir