Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık

Mesajgönderen buggy » 04 Eyl 2007 11:02

Övmeye gerek yok bilen bilir zaten, müfredat olarak da iyi gidiyoruz. Türkçe konusunda da yeterince duyarlıyız e daha ne olsun.
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen TeknikDestek » 04 Eyl 2007 17:06

Ben de hacettepe tıptayım. :wink: Hacettepe cok gusel bir devlet universitesi. Ozellikle hastane olanakları olarak Turkiyenin en iyisidir. Tabi beytepe kampusunde de bir miktar vaktim gecti o kampus de cok gusel. Sıhhıye ne desen cok fazla bir kampus havasına sahip degildir. Universiteden cok hastanenin golgesinde kalmıs bir kampustur. (En azından gordugum kadarıyla..!)

Tabi site icmimarlik konulu ama hacettepe diyince atladım direkt. İzmir fen'den kurtuldugum su onumdeki 6 yılı umarım iyi bir sekilde hacettepede geciririm.

Ama ne derlerse desinler hacettepe kampusu bir cok universiteden cok daha iyidir. :lol:
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Mesajgönderen eyubqxq » 11 Eyl 2007 15:24

Bize biraz Hacettepe'deki eğitimi anlatır mısın? :D
Kullanıcı avatarı
eyubqxq
Üye

Mesajgönderen buggy » 21 Eyl 2007 15:34

Züper ötesi. :D
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen doğa » 09 Eki 2007 20:32

Bende hacettepe iç mimarlığı seçersem nasıl bi yararını göreceğim acaba okulun... Benim kendi çabalarımın dışında okulun adının bana çok yararı olacak mı? Yada nasıl bu konuda, donanımlı bi yer mi?
Valla belki benim yazdıklarım biraz garip olabilir sorularım falan ama ben lafı uzatmayı sevmem ne düşünüyorsam pat diye sorarım lafı dolandırmadan... Evet yorumlarını bekliyorum Hacettepe'de okuyan arkadaslarımızın ve mezunların tabi. :wink:
sonunda olacak.....!!!
doğa
Üye

Mesajgönderen creator » 09 Eki 2007 21:17

Sayısal alan öğrencisi isen KTÜ iç mimarlığı tavsiye ederim ama sonuçta kendini geliştirmene bağlı akademisyenler yarışmalarda ödül almış olabilirler ama üretimin içinde olmak çok farklı bir durum Okulun sana verbileceği belli başlı temeller vardır önemli olan o temellerin hangi okulun sağlam attığı gerisi iş tecrubesine bakar.

Ayrıca buggy çok aydınlatıcı olan "züper ötesi" şeklindeki açıklaman için sana özel teşekkürlerimi bir borç bilirim... :x
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen buggy » 10 Eki 2007 10:01

Hacettepe'nin size farklarını sayıyım,

1.olarak genelde üniversitelerde kağıt üzerinde çalışmalar yapılır ama bizde düzenli olarak 1.sınıftan başlayan imalat gezileri, şantiye gezileri gibi bir çok etmen vardır mesela ben 2.sınıfım daha 2 hafta oldu okul başlayalı ve 18 Ekim de mobilya fabrikasına gitcez, yani sadece stüdyoda çizdiğin değil tozu toprağı yutarak çalışmayla olacağını gösteriyor, bu yönden okul başlamadan hayata atılıyorsun, dün yine ben imalattaydım..
2.olarak yukarda dediğim gibi geziler sürekli var, ve bu geziler sayesinde hem okul hem çalışma prensibi var, mesela ben 1.sınıf yaz tatilinde 4 ay boyunca mobilya üzerine yogunlaştım, bu staj gibi dandik bişey değil gerçeğini yaşıyorsun, ve bizim 4'ler şu anda çalışıyorlar, 3 lerinde bir kısmı başladı maaşlı çalışmaya (yarısından fazlası)
3.olarak proje derslerinde yani 2.sınıfta verilen projede sponsorların oluyor bu da senin tanınmanı kolaylaştırıyor, mesela ben İstanbullu bir frima ile anlaştım, sene sonunda proje onlara teslim edilecek vs..
4.olarak 3'ler bu sene Erasmus la italyaya gidiyor, 7 kişi 3-4 ay sonra ordalar (2.dönem)
5.olarak Hacettepe'nin bulnduğu ehir Ankara, mağlum dünyanın en büyük 3 mobilya kompleksinden biri olan Siteler de Ankara'dadır,işi yerinde öğreniyorsun
6.olarak yüksek öss puanları ile geliniyor buraya yani eski sistem de 345 neredeyse Ankara Hukuk, yeni sistem de 335 falan, bu da gelenlerin haybiye insanlar olmadığını gösteriyor.

şimdi nimetlerden faydalanamayan eşek yine eşek kalır diye bir laf var, saydıklarım sadece okulun verdikleri, asıl pastanın büyük tarafını insan kendi yakalar,

Programları öğrenceksin.
Çizimin iyi olacak.
İngilizcen su gibi olacak yanına ekleyebildiğin kadar ekleyeceksin.
Tanınmış olacaksın
Absürd tasarımlar yerine gerçekçi olacaksın.
Farklı olup saçmalamak yerine orjinal olup realistliği yakalayacaksın.

Ve en iyi iç mimar patronun dediğini yapan iç mimardır bunu da unutmayacaksın. :D
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen buggy » 10 Eki 2007 10:02

TeknikDestek yazdı:Ama ne derlerse desinler hacettepe kampusu bir cok universiteden cok daha iyidir.

3 senedir en iyi kampüs, en iyi olanak, en iyi yemekhane, en iyi futbol sahaları, en iyi vs.... Bizimki seçiliyor.
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen buggy » 10 Eki 2007 10:05

http://www.hacettepe.edu.tr/ortak/foto/index.php

Fotoğraflara burdan bakabilirsiniz..
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

Mesajgönderen Bora » 10 Eki 2007 11:14

buggy yazdı:http://www.hacettepe.edu.tr/ortak/foto/index.php

fotoğraflara burdan bakabilirsiniz 8)

offf yaa okul budur :o
Kullanıcı avatarı
Bora
Üye

Sonraki

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi