Eğitim mi , Etiket mi ?

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen creator » 30 Eyl 2007 10:15

Çoğu işveren resmi bir kurum olmadıkça diploma sormuyor. İşverenler esasında diplomaya değil yapılan işe bakıyorlar. Ben bu durumu bizzat stajda yaşadım...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen rhino » 30 Eyl 2007 16:47

creator dediğin gibi aynen. Benim çalıştığım yerde kimse bana diploma sormadı okula devam edip çalışan birçok arkaşımda diploma sormuyolar. Ve çalışma arkaşımından biri orman muhndisi çok alakasız bir bölümden mezun fakat oda benle aynı işi yapabiliyor. gerekli donanım olduktan sonra işveren için hiçbir sorun yok..( ayrıca bu duruma karşıyım)
rhino
Üye

Mesajgönderen maglor » 01 Eki 2007 01:05

ben de katılıyorum çalıştığım bi yerde ağaç işlerinden mezun bi abim vardı ve baya iyide işini yapıyordu...

ancak biz yıllarca eğitimini alıyoruz bu işin ama bizim işimizi yapan bir çok kişi var... yani utanmasalar dekoratörler bile kendilerine iç mimar diyecekler

bunada artık illerdeki iç mimarlık odaları vveya birlerşmelerle önüne geçebiliyoruz sanıyorum...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen rhino » 01 Eki 2007 20:18

mevzu nerden nereye geldi ama hakketen maglor utanmasalar diye birşey kalmadıkı.. benm komşum istanbulda şuan gö<zde bir kurs okul gibi biyer var. 2yıllık bi eğitimi var tabi paraları döküyosunn miss gibi. şuanki planı komşucumun orayı bitirip, ee parasıda var zaten biyer açmak. ve düşünki orada mezun bir içmimar çalışıyor o patron ve ohoovv. hayal etmek sinirbozucu. böle bölee daha kaçkişi var yaa.grafik kursu diye bikaç program kurusna gidip ben grafikerim diye dolaşan yanii felakettt bişi .
sizin mesela içmimarlık odasına üyeliğiniz varmı. bu mevzulara buakdar dikkat ediyoken bence burdaki üye içmimar arkaşlarımızın dikkatini çekmesinbi sağlamak durumundasınız eyyy site yöneticilerii:D hatta dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama hakketen güzl birkaç sitede iş ilanlarına dikkat edersenız bazı büyük ofislerde " içmimar...odası üyesii" olmak şartını koymuşlar.yaa aslında sırf bunun için bir konu açmalıı.:P lafı uzattım yinee. söleyecek konuşacak oakdar çok mevzu varki hepsine teker teker giriyorum.
rhino
Üye

Re:

Mesajgönderen Myth » 02 Mar 2011 17:49

maglor yazdı:ben de katılıyorum çalıştığım bi yerde ağaç işlerinden mezun bi abim vardı ve baya iyide işini yapıyordu...

ancak biz yıllarca eğitimini alıyoruz bu işin ama bizim işimizi yapan bir çok kişi var... yani utanmasalar dekoratörler bile kendilerine iç mimar diyecekler

Bunada artık illerdeki iç mimarlık odaları veya birlerşmelerle önüne geçebiliyoruz sanıyorum...

Ağaç işleri ve iç mimarlık? İlginç bir kombinasyon. :D İşverenler diplomaya bakmıyorlar bari adamın hangi mesleğin erbabı olduğunu sorsalar. :)
Myth
Üye

Önceki

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir