Marmara Üniversitesi İç mimarlık ve ÇAP

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Marmara Üniversitesi İç mimarlık ve ÇAP

Mesajgönderen buse_045 » 26 Tem 2010 11:42

Marmara üniversitesinde ÇAP var mı? Varsa ben iç mimarlık okuyup aynı zamanda ÇAP ile mimarlık okumak istiyorum.Sitesine baktım ama bir bilgi bulamadım.Diyelim ki var iç mimarlık okuyup Çap la mimarlık okuyunca mimarlık da yapabilecekmiyim.Bide iki tane diploma oluyor heralde bir iç mimarlık birde mimarlık. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.Umarım sorularımla sıkmam sizi. :D :)
buse_045
Üye

Re: Marmara üniversitesi hakkında

Mesajgönderen creator » 26 Tem 2010 14:06

ÇAP Türliye'de hemen her üniversitede var diye biliyorum. Ama yanılıyor da olabilirim. Marmara üniversitesinin yönetmeliğinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu yönetmelikler üniversitelerin senatosu tarafından belirlenir ve yıllara göre değişiklik gösterebilir. İki tane diplomanız oluyor. Mimarlık mesleğini de yapıp mimalar odasına da kayıt yaptırabiliyorsunuz. Kimi üniversitelerde ikinci lisans programının tamamlanması için 1 yıl geç mezun oluyorsunuz. Ortak dersleri de tekrardan almıyorsunuz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Re: Marmara Üniversitesi İç mimarlık ve ÇAP

Mesajgönderen buse_045 » 26 Tem 2010 14:39

Marmara'da var ama mimar sinanda yok yada ben bulamadım ama araştırdım yok heralde bilgili arkadaşlar varsa yardımcı olurlar. :D
buse_045
Üye

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir