Mimar Sinan Üniversitesi Yetenek Sınavı

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mimar Sinan Üniversitesi Yetenek Sınavı

Mesajgönderen chalaa » 24 Nis 2009 23:20

Arkadaşlar merhaba... Ben şu anda 11. sınıf öğrencisiyim ve seneye Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'ne girmeyi istiyorum. Çizimlerime güveniyorum fakat seneye yinede teknik için kursa gitmeyi düşünüyorum bi kaç ay. Benim sorum şu olacaktı; tavsiye edebiliceğiniz kurslar varmı ve ortalama ücretleri ne kadar oluyor? Ve Mimar Sinan yetenek sınavlarında neler soruyor bildikleriniz bi kaç konu varmı? Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi'nde jüri üyeleri her yıl aynı mı oluyor yoksa her yıl değişiyor mu? Ve eğer sabitse yada değilse bile o yıl olacak jüri üyelerinin isimleri nerden bulunabilir? Mimar Sinanda olan bi arkadaş varsa yada bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim...
chalaa
Üye

Mesajgönderen creator » 25 Nis 2009 11:14

Üniversitelerin kendi açmış olduğu kurslar mevcut. Ama fiyatları konusunda bir fikir veremem. Juri meselesine gelince de yeteneğiniz varsa zaten juride kimlerin olduğunu düşünmek gereksiz olur. Ama farklı bir neden varsa başka tabi. Yetenek sınavı sorularını da forumdan bulabilirsiniz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen chalaa » 25 Nis 2009 22:36

Jüri üyelerinin verdiği yetenek kursları oluyormuş o yüzden jüri üyelerini öğrenmek istedim kurs veriyorlarsa onları tercih etmeyi düşünüyordum...
chalaa
Üye

Re: Mimar Sinan Üniversitesi Yetenek Sınavı

Mesajgönderen nil123 » 18 Eyl 2010 14:06

Merhaba ben hacettepe iç mimarlık ve çevre tasarımını bu sene kazandım. Ama benim tek hayalim mimar sinanda okumaktı. Mimar Sinan'a bir sene sonra yatay geçiş yapılabilir mi? Yoksa yetenek sınavıyla aldığı için böyle bir imkan yok mu?
nil123
Üye

Mesajgönderen creator » 25 Eyl 2010 16:51

Yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapmayan bir iç mimarlık bölümünden, yetenek sınavı ile alan bir iç mimarlık bölümüne geçmeniz mümkün. Ama geçiş yapacaklar arasından yetenek sınavı ile bir seçme yapılıyordu eskiden. Şimdi bu uygulama yapılıyor mu bilmiyorum. Ama yatay geçiş mümkün...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Excellent » 14 Eki 2010 19:47

Geçiş yapılıyor ancak Mimar Sinan'ın kriterleri çok farklı en iyi olman gerek oraya yatay geçiş için. Senin okulunda yabana atılacak bır okul değil gayet prestijli bir üniversite.
"Ben sana bir elma versem, sen bana bir elma versen, bende bir elma, sende bir elma olur.
Ben sana bir bilgi versem, sen bana bir bilgi versen, bende iki BİLGİ, sende iki BİLGİ olur." CONFUCİUS
Excellent
Üniversite Temsilcisi

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir