Üniversite için bilgi

Bu bölüme iç mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Üniversite için bilgi

Mesajgönderen Ephraim » 12 Mar 2009 18:36

Merhaba ben de üniversite hakkında bilgi almak istiyorum.Ben EA bölümü öğrencisi olduğum için İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü istiyorum.Sanırım bu bölümün yer aldığı pek üniversite yok.Ben sadece Hacettepe Üniversitesini biliyorum.Bana üniversiteler hakkında bilgi verir misiniz ve sizce bu bölüm için en iyi üniversite hangisi ??? Cevaplarsanız sevinirim.Teşekkürler :)
Ephraim
Üye

Mesajgönderen creator » 12 Mar 2009 19:06

Öncelikle iç mimarlık bölümüne ne şekilde gireceğinize karar vermelisiniz. Yetenek sınavıyla mı, Yalnızca EA yada yalnızca sayısal puan türünde mi? Bildiğim kadarıyla alan dışı tercih yapılabiliyormuş yeni düzenlemeye göre. Bir de bu iç mimarlık ile iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümleri arasında çok büyük farklılıklar bulunmuyor. Net olarak şu üniversite iyidir ya da şu üniversite kötüdür şeklinde bir açıklamada bulunmak uygun olmaz. Her üniversitenin kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Her birini gezip mukayese etmek gerekir ki böyle bir imkanım olmadı. Hacettepe iç mimarlık bölümünden mezun bir arkadaşım hocalarından hiç memnun olmadığını söylemişti. Ama ne derece doğrudur, daha doğrusu problem tamamen hocalarından mı kaynaklıdır onu bilemem. K.T.Ü mezunu olarak ben üniversitemden memnundum. Çok değerli hocalara sahip. Diğer üniversiteler hakkında da yanıtlanmış sorular var forumda onları da incelemenizi öneririm.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Ephraim » 18 Mar 2009 23:17

Ben yetenek sınavından girmeyi düşünmüyorum.Sadece EA puanından Hacettepe Üniversitesine girmeyi düşünüyorum.Çünkü araştırdığım kadarıyla Hacettepe Üniversitesi yetenek sınavı olmadan da alıyor.Ben iki bölüm arasında bir farkı olmadığını duymuştum ama puan türü nedeniyle İç Mimarlık ve Çevre Tasarımını seçmem gerekiyor.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. :)
Ephraim
Üye

Mesajgönderen Angela20 » 22 Mar 2009 19:02

Evet Hacettepe puanla alıyor min.320 gibi bir puan alman gerek sanırım. Hocaların geneli iyi, tabii içlerinde çok iyi veya vasat olanlar da var, değişken yani. Ben genel olarak memnunum, içine girmeden dışarıdan değerlendirmek zor olur.
Angela20
Üye

Dön Üniversiteler Hakkında Yapılan Yorumlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir