İÇ MİMARLIK VE İÇ MİMARLIK ÇEVRE TASARIMI FARKI

Bu bölümde devlet üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

İÇ MİMARLIK VE İÇ MİMARLIK ÇEVRE TASARIMI FARKI

Mesajgönderen WorLd_SinneR » 12 Ara 2008 03:22

Merhabalar... Öncelikle şunu belirteyim sitede olan iç mimarlık ve çevre tasarımı ile iç mimarlık arasındaki konulara baktım. Benim bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla fark yok diye biliyordum. Fakat ÖSS puanına baktığımda iç mimarlık ve iç mimarlık ve çevre tasarımı arasında farklılıklar gördüm mesela iç mimarlık adı altında geçen bölüm hep sayısaldan almış fakat içmimarlık ve çevre tasarımı adı altında geçen bölüm ise eşit ağırlıktan almış bunlara örnek olarak iç mimarlığa İstanbul Teknik Üniversitesi (SAYISAL2), iç mimarlık ve çevre tasarımına ise Ankara Hacettepe Üniversitesi ile Ankara Bilkent Üniversitesi (EA 2)'den almış. İç mimarlık ve çevre tasarımının puanı iç mimarlıktan daha az. :roll: Bende Ankara'da oturuyorum ve haliyle Ankara'da bir üniversiteye gitmek istiyorum :roll: ayrıca EA'da pekte zorlanacağımı sanmıyorum ileride bu farklılıkların sorununu yaşayabilir miyim? :?: Birkaç yıl sonra sizce EA ile alan üniversiteler SAYISAL a dönebilir mi? Umarım yeterince açık yazabilmişimdir.
:!: :wink: Şimdiden Teşekkür Ederim :)
WorLd_SinneR
Üye

Mesajgönderen creator » 14 Ara 2008 10:24

İç mimarlık ile İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümleri arasında eğitim bakımından büyük farklılıklar bulunmuyor. EA ile bölüme öğrenci alımı yapan üniversitelerin daha sonra sayısala geçme gibi bir durumu olabilir. Daha önceleri devlet üniversitelerinden K.T.Ü İç Mimarlık Bölümü 1999 yılına kadar, Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü de 2007 yılına kadar yetenek sınavi ile öğrenci alıyordu. Daha sonra bu üniversiteler belirtilen tarihlerden sonra sayısal puan ile öğrenci alımına başladı ve yetenek sınavları kaldırıldı. Benzer bir değişiklik her bölüm için geçerlidir.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Dön Devlet Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir