Lefke Avrupa Üniversitesi

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Lefke Avrupa Üniversitesi

Mesajgönderen Fr0d0 » 18 Ağu 2008 20:46

Dört yıllık İç Mimarlık Lisans Programı, sadece Kıbrıs'a değil, Avrupa Birliği ülkelerine, Türkiye'ye ve derslerimizi izleyen öğrencilerimizin ülkelerine, nitelikli ve deneyimli iç mimarlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitim sonrası iç mimarlık mezunları; kamu ve özel sektörde çalışabildikleri gibi farklı ölçeklerdeki üretim kuruluşlarında, dekorasyon, renovasyon gibi işlevler ya da mobilya tasarımı ve üretimi atölyelerinde, fabrikalarda, üniversitelerde akademisyen olarak görev alabilmektedirler.

Ayrıca kendi mobilya atölyelerini açabilmektedirler. İç Mimarlık eğitim programı; öğrencilerin uluslararsı düzeyde program dahilindeki alanlarda uzmanlaşabilmeleri için tasarlanmıştır. Sunulan akademik araştırma olanakları ile literatüre dağrudan katkı sağlanması hedeflenmiştir. İç Mimarlık eğitimi diğer eğitimlerden farklı bir program takip etmekte olup, hem sayısal, hem de sözel ve sanatsal dallarda öğrenci adaylarına ihtiyaç duyulmaktadır.

İç Mimarlık öğrencileri; bugünkü modern teknolojik gelişimleri takip etmek mecburiyetindedir. Bilgisayar çağına ayak uydurmalı ve diğer ilgili meslek dallarıyla işbirliğine gidip, ekip halinde, modern, entegre olmuş, teknolojik açıdan üstün yapıların mekan organizasyonuna yeni ve ekonomik cözümler getirmek amacı ile hareket eder. İnsan-ekipman-mekan sorunlarını malzeme ve teknoloji alanındaki yenilikleri ele alarak; teknik, konstriktiv ve estetik bilgileri yaratıcı güç ile birleştirerek mekanları tasarlayabilmelidirler.

Ayrıca bu fakültenin en eski binası olup İç mamrların ve mimarların yıl sonunda yurt dışı imkanı sunmaktadır...
Çaylak İç Mimar =)
Kullanıcı avatarı
Fr0d0
Üniversite Temsilcisi

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir