İzmir Ekonomi Üniversitesi

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Mesajgönderen bebek » 11 Ağu 2008 23:56

İç mimarlık bölümlerinin tanıtımında okulumun bulunmaması beni ziyadesiyle üzdü. Ekonomi üniversitesi İç mimarlık ve çevre tasarımı adı altında verdiği eğitimle bence gurur duymalı. Zira ingilizce eğitim veren ikinci yabancı dili zorunlu kılan üniversite, öğrencilerine direk olarak yurt dışı kapılarını açıyor. Verdiği kaliteli eğitimle öncelikle iç mimar yerine iyi birer tasarımcı yetiştirmeye çalışıp birinci sınıf derslerini tüm güzel sanatlar bölümlerinin ortak almasını sağlayıp öncelikle öğrencilerini tasarımın ne olduğuna yönlendirip daha sonra branşlarında uzmanlaşmalarını sağlıyor.

Sanırım iç mimarlık okumak isteyen adaylar için geç bir tanıtım oldu; zira okul yetenek sınavı ile değil son üç senedir ÖSS ile öğrenci alıyor. Gene de bence bu öğrencilerin kalitesini düşürmüyor, aksine onlara büyük bir fırsat tanıyor.
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Zeky » 12 Ağu 2008 20:03

Merhabalar,

Öncelikle üniversiteniz hakkında az çok bizi bilgi sahibi ettiğiniz için teşekkür ederiz. ÖSS puanı ile öğrenci almasını ayrıca çok taktir ediyorum.

Fakat gereksiz sinizlenmenizin anlamsız olduğunu vurgulamak isterim. Türkiye'mizde bir çok üniversite bulunmaktadır. Siz değerli öğrencilerimizin buraya yazıp yeni üniversitelerimiz veya bilmediklerimiz üniversitelerimizi bizlere tanıtmanız bizleri mutlu eder ve ülkemizdeki bölge halkı için kendi şehrindeki üniversite kapısının artmasına vesile olur.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen bebek » 12 Ağu 2008 22:01

Sinirlenmemiştim, sadece okulumun adını görmemenin beni mutsuz ettiğini vurgulamıştım :) neyse önemi yok.
okul ve bölüm hakkında ayrıntılı bilgi için şuralara göz atabilirsiniz.

http://www.ieu.edu.tr/
http://ic.fadf.ieu.edu.tr/
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Zeky » 13 Ağu 2008 18:59

Teşekkürler. Fakat burda benim kendi üniversiteminde ismi yoktu :) bunuda söylemekte fayda var sanırım.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen bebek » 15 Ağu 2008 11:02

O zaman siz de birkaç satır yazın. En azından ilgilenen arkadaşlara bir yol olur. :)
bebek
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen Zeky » 15 Ağu 2008 11:05

Ben gerekli açıklamalarımı ve duyurularımı Okan Üniversitesi konulu başlık altında yaptım ;) Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir