Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

kıymetini biliniz üniversitenizin

Mesajgönderen abdullah alkan » 21 Eyl 2008 02:35

Müstakbel meslekdaşlarım;
hayatınızın en güzel yılları üniversitede geçireceğiniz yıllar.
hocalarla değil kendinizle meşgul olun.
GÜZEL SANATLAR AŞKSIZ OLMAZ!!
duyanlar vardır, bu söz benim değil, ama o kadar doğru ki.
çok eğlenin, çimlerde, stüdyoda, çizerken, gezerken..
zevk alın yaptığınız herşeyden.
yada baştan bırakın gidin sevdiğiniz işi bulun onu öğrenin ona sarılın.
hepinize kolay gelsin.
abdullah alkan
Üye

Re: kıymetini biliniz üniversitenizin

Mesajgönderen 34designer85 » 21 Eyl 2008 13:44

abdullah alkan yazdı:Müstakbel meslekdaşlarım;
hayatınızın en güzel yılları üniversitede geçireceğiniz yıllar.
hocalarla değil kendinizle meşgul olun.
GÜZEL SANATLAR AŞKSIZ OLMAZ!!
duyanlar vardır, bu söz benim değil, ama o kadar doğru ki.
çok eğlenin, çimlerde, stüdyoda, çizerken, gezerken..
zevk alın yaptığınız herşeyden.
yada baştan bırakın gidin sevdiğiniz işi bulun onu öğrenin ona sarılın.
hepinize kolay gelsin.

Çok haklısınız hepsine katılıyorum. Ben şimdiye kadar hiçbir hocam hakkında ne önceden bilgi aldım nede değiştirdim ama her zaman hepsinden birşey öğrendim. Çünkü Bilkent gibi bir üniversitede de hoca olmak hiç kolay değil hepsi çok şey başarmış insanlar ve bizim bunlardan faydalanmamız lazım. Bu zamana kadar alt dönemimdeki arkadaşlara hocalar hakkında bildiğim ne varsa söyledim ama bundan sonra diyeceğim tek şey işini öğrenmeye bak, eğlenmeye bak ;) (dersler konusunda yardımcı olurum tabii korkmayın ;) )
TASARIM SANCILI BİR SÜRECTİR..!
34designer85
Üye

Mesajgönderen yhtalp » 29 Eyl 2008 22:07

Arkadaslar acaba birinci sınıfta hangi durumlarda yaz okuluna kalmak mecburi oluyor?
yhtalp
Üye

Mesajgönderen mapuskhi » 03 Eki 2008 21:30

Patternlarla ilgili bi problem yaşıyorum. Benim patterm örneğim bal peteğiydi ve altıgen oluşturmam gerekiyordu siyah, beyaz. Onu hallettim üçgenlerle ve parellel kenarlarla fakat kendim yeni bir pattern oluşturmam gerekiyordu onu halledemedim. Sizce nasıl yapmalıyım? Yine üçgen ve paraleller oluşturmam gerekiyor ve siyah beyaz yan yana gelmemesi gerekiyor. Şimdiden teşekkürler...
mapuskhi
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 06 Eki 2008 20:41

yhtalp yazdı:Arkadaslar acaba birinci sınıfta hangi durumlarda yaz okuluna kalmak mecburi oluyor?

Zorunluluk yok istemezsen kalmazsın ama dersine göre bu durum yarım dönem okulunu uzatabilir. Daha detaylı sorarsan daha yardımcı olabilirim. Mesela hangi dersi yaz okulunda almayı düşünüyorsun? ve niye yaz okulunda almak istiyorsun?
34designer85
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 06 Eki 2008 20:44

mapuskhi yazdı:Patternlarla ilgili bi problem yaşıyorum. Benim patterm örneğim bal peteğiydi ve altıgen oluşturmam gerekiyordu siyah, beyaz. Onu hallettim üçgenlerle ve parellel kenarlarla fakat kendim yeni bir pattern oluşturmam gerekiyordu onu halledemedim. Sizce nasıl yapmalıyım? Yine üçgen ve paraleller oluşturmam gerekiyor ve siyah beyaz yan yana gelmemesi gerekiyor. Şimdiden teşekkürler...

Nasıl birşey istediğini çok iyi biliyorum ;) ama sanırım cevap vermek için biraz gec kaldım. Gerçi burdan yardımcı olmak o konuda cok zor ama verebileceğim tek tavsiye paralel kenardan uzak dur ve karelerle üçgenlere yoğunlasmaya çalış 6 genleri bölerek.
34designer85
Üye

Mesajgönderen mapuskhi » 26 Eki 2008 13:39

Teşşekür ederim.

Arkadaşlar şimdi bir bina resmi çekip onu A3 e geometrik şekillerle yansıtacağız birazda 3 boyutlu görünmesini istiyorum. Sizce ne yapabilirim? Yada nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kolay gelsin.
mapuskhi
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 26 Eki 2008 18:41

mapuskhi yazdı:Teşşekür ederim.

Arkadaşlar şimdi bir bina resmi çekip onu A3 e geometrik şekillerle yansıtacağız birazda 3 boyutlu görünmesini istiyorum. Sizce ne yapabilirim? Yada nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

Benim sana tavsiyem cyrstal palace ı yapmandır. Ortasındaki entrance ı kullan arc ve dikdörtgen olan kısmı. Ordaki geometrik sekiller senin daha rahat texture yapmana yardımcı olur çünkü bunları sizden sora rölyöf olarak isteyebilirler.
Resim
34designer85
Üye

Mesajgönderen mapuskhi » 26 Eki 2008 19:14

34designer85 yazdı:
mapuskhi yazdı:Teşşekür ederim.

Benim sana tavsiyem cyrstal palace ı yapmandır. Ortasındaki entrance ı kullan arc ve dikdörtgen olan kısmı. ordaki geometrik sekiller senin daha rahat texture yapmana yardımcı olur çünkü bunları sizden sora rölyöf olarak isteyebilirler.

Çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oluyorsun bana. :)
mapuskhi
Üye

Mesajgönderen GC » 13 Oca 2009 12:07

Merhaba arkadaşlar .İlk dönemimi yeni bitirdim ve derslerden kalma durumunda nelerle karşılacağımı pek bilmiyorum.Art and culture ı bu dönem Nazife hocadan aldım ve kaldığımı düşünüyorum aynı şekilde ENG 101 de şuan kalabileceğim derslerim arasında.Yaz okuluna kalmadan ve dönem uzatmadan bu dersleri nasıl verebilirim , verebilirmiyim ? Veremezsem neden veremem ? Bu cevaplar benim için çok önemli bazı problemlerim var çünkü. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
GC
Üye

ÖncekiSonraki

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir