Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen 34designer85 » 12 Eyl 2008 22:41

mapuskhi yazdı:Çok teşekkür ederim. Peki biz section değiştirebilioruz sanırım? Hayati mismanı değiştirim mi? Ama onun yerine olan hoca yeni gelmiş heralde. Birde biz şimdi ilk hafta ne yapacağız?Nelere dikkat edeyim. Hocalarım : tomris yardımcı, alper küçük,nazife karamullaoğlu ve ingilizce semih irfaner.sizce semih hocayı değiştiririm mi? yeniden çok teşekkürler

1. sınıfta normalde section veya hoca değiştirme hakkı bize verilmemişti bu dönem size varmıdır bilmiyorum açıkçası. İngilizce için semih hocayı tanımıyorum hakkında bişeyde duymadım yardımcı olamıycam :( nazife kesin kalsın, alper hoca harika bir eğitmendir technic çizimi ondan harika öğrenirsin ama çok çalış notu çok kıttır ;) tomris hocada bizim anneannemizdir çok iyi niyetlidir ve iyi bir hocadır kendini ona sevdir ;) Hayatiyi değiştirebiliosan değiştir tabii eğer bişeyler öğrenmek istiyorsan ama derdin sadece notsa ve erkek değilde kızsan değiştirme ;) ilk hafta bütün dersler boş geçer hocalar kendini tanıtır hangi malzemeyi istediklerini söylerler ve gönderirler ( basic design hariç) basic designe da daha önce de belirtiğim gibi poster yaptırırlar büyük olasılıkla ( sarı ve mor kullan, geometrik şekiller kullan çiçek böcek gibi çocuk şeylerinden uzak dur) :D
TASARIM SANCILI BİR SÜRECTİR..!
34designer85
Üye

Mesajgönderen mapuskhi » 12 Eyl 2008 22:46

Çok teşekkür ederim. Zaten bu bilgileri vermiştiniz hepsini dikkatlice okuyorum. Hayati Misman hakkındada o kadar şey yazmıştınız ki değiştirmek istedim bugün okula gittim ama malesef diğer hocalar dolmuş. Bugünde advisorla konuştum. Çok sıcak kanlı karşıladı beni birazda ilgili olduğumu göstermek istedim. Umarım bu yılı güzelce atlatırım. Gözüm şu an için çok korkuyor. Zaten buselda anladım bu bilkenttin ne kadar zor olduğunu mimarlıktanda onun için çok korkuyorum. Sizinde yeni döneminiz hayırlı olsun, başarılar dilerim.
mapuskhi
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 13 Eyl 2008 00:42

Korkma bir şekilde bitiyor, buseldan sora bana cennet gelmişti bölüm :D sanada başarılar.
34designer85
Üye

Mesajgönderen GC » 13 Eyl 2008 01:06

Busel mı ? O konuya hiç girilmesin bence...Burada ki atmosferin büyüsü bozuluyor :) Benimde 2 yıllık hazırlık sürecimden sonra bölüm ne kadar zor olursa olsun bu ilk yılımda yüzümdeki o sırıtma ifadesi kolay kolay gitmeyeceğe benziyor :D en azından şimdilik ve Hayati Misman a rağmen...:wink:
GC
Üye

Mesajgönderen maunekea » 13 Eyl 2008 02:49

Tekrar merhaba. :) Benim programımda ingilizce hocamın adı yazmıyor ama diğer arkadaşlarımınki yazıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor? Pazartesi ilk dersim ingilizce dersten önce danışmanımla konuşup sınıf seçebilir miyim konuya göre? Bu arada Tijen Sonkan türkkan danışmanım ama oda numarasını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
maunekea
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 13 Eyl 2008 11:36

maunekea yazdı:Tekrar merhaba. :) Benim programımda ingilizce hocamın adı yazmıyor ama diğer arkadaşlarımınki yazıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor? Pazartesi ilk dersim ingilizce dersten önce danışmanımla konuşup sınıf seçebilir miyim konuya göre? Bu arada Tijen Sonkan türkkan danışmanım ama oda numarasını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar biraz araştırmacı olmalısınız bu bölümde. Hocan yazmıyorsa sorun olacağını sanmam çünkü daha öncede belirtiğim gibi dersinin olduğu gün gidip konu seçiyorsunuz ama dersinden önce advisorunu telefonla ara veya odasına gidip sor. Bu seferlik tijen hocanın sınıfını söylüyorum FF 410 ama yarın veya öbür gün acilen başka bir hocanın odasına gitmen gerekecek, bilmediğinde ne yapacan ben burda olmayacağım. ;) FF binasına girip ya soldaki görevliye soracaksın ya da en kötü ihtimal teker teker bakacaksan kapıdaki isimlere ;) ya da hiç uğraşamam diyorsan http://www.bilkent.edu.tr/artweb/htdocs/iaed/ bu linkte bütün hocaların telefonu ve odası yazıyor bilgin olsun. :D
34designer85
Üye

Mesajgönderen mapuskhi » 13 Eyl 2008 14:26

maunekea yazdı:Tekrar merhaba. :) Benim programımda ingilizce hocamın adı yazmıyor ama diğer arkadaşlarımınki yazıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor? Pazartesi ilk dersim ingilizce dersten önce danışmanımla konuşup sınıf seçebilir miyim konuya göre? Bu arada Tijen Sonkan türkkan danışmanım ama oda numarasını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Advisorumuz aynı kişi. Bende dün gidip konuştum. İngilizce hocamıda kendim seçtiğimden ismi yazıyor. Aslında pazartesi günü sınınflara gidip konuya göre hoca belli oluyor. Eğer culture konusunu seçersen bende pazartesi o sınıfta olacağım. Başarılar...
mapuskhi
Üye

Mesajgönderen maunekea » 20 Eyl 2008 12:23

merhaba arkadaşlar teknik hocam bu hafta belli oldu.İpek Sancaktar bizim okuldan mezun olmuş.nasıl biri tanıyan var mı?yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkürler. . :?:
maunekea
Üye

Mesajgönderen 34designer85 » 20 Eyl 2008 14:13

maunekea yazdı:merhaba arkadaşlar teknik hocam bu hafta belli oldu.İpek Sancaktar bizim okuldan mezun olmuş.nasıl biri tanıyan var mı?yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkürler. . :?:

İpek Sancaktarın teknik hocalığı konusunda bir bilgim yok çünkü daha önce başka derslere giriyodu. Tek tavsiyem dersi baştan sıkı tut, bütün studyo worklere katıl ,ödevleri yap ve dersle ilgili olduğunu hocaya soru sorarak göster. Teknik 1 i yaparsın çok kolaydır.
34designer85
Üye

Mesajgönderen abdullah alkan » 21 Eyl 2008 02:26

Zeky yazdı:Eğlenceli diyoruz de hiç bir insan gelipte şunu demedi açıkcası; çok güzel gözde bir meslek yada en süper mesleklerden bitanesi... gibi gibi cümleleri nedense kimse demiyor. Ben kendime mimar demeyi tercih ediyorum. İç mimarlık pek ilgi çekici olmuyor. Afedersiniz ama sanki amele topluluğu gibi bakılıyor. Kazanamayan özel yetenekten giriyor. Okadar kücümsenmişiz ki kendi fakültemizden yadırganmışız. İç MİMARLIK Mimarlığız, mimarlarla aynı dersleri alıyoruz, aynı şeyleri çizebiliyoruz herşey anı ama tek farkımız ismimizce bir İÇ var hepsi bu... bu İÇ de herşeyi alt üst ediyor gibime geliyor buda açıkcası iç mimar olarak bana çok koyuyor arkadaşlar. Bu siteye bakıp kendimi teselli etmeye çalışıyorum amma... =) hadi bakalım savaşmaya devam...

1-İçmimar kelimesi birleşik yazılmaktadır.
2- İçmimarlık ve mimarlık meslekleri "Tasarım Temel Alanı" bazlı birlikte çalışan, eğitimi ve uzmanlaşmaları farklı meslekler olup, sizin kendinize mimar demenizin herhangibir kıymeti harbiyesi yoktur.
3- İçmimarlık en gözde mesleklerden bir tanesidir.
4- Adımızdan sonra kendimizi tanıtırken (bazı durumlarda adımıza bile gerek kalmaz) kullanacağımız done mesleğimiz. herkese aşık olduğu, gurur duyduğu işi yapmasını öneririm.
abdullah alkan
Üye

ÖncekiSonraki

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir