Yeditepe Üniversitesi

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen black-gry-white » 08 May 2008 20:35

:)
YeDiTePe ÜnİvErSiTeSi iÇmİmArLıK
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen LoVe..design » 11 May 2008 04:19

Ben okurken ne kadar uygunmuş ...
Şimdi ne olmuş ...

Okulumuzu vaktinde çok karalayanlar oldu ama özel okulların arasında içmimarlık konusunda en ıyı okullar arasında 2003-2004 yıllarında 2.cı sıradaydı bunu gayet ıyı hatırlıyorum.
Hayal edebıldığın sürece yaşarsın
LoVe..design
Üye

Mesajgönderen özkan21 » 12 Tem 2008 14:05

Merhaba öncelikle arkadaşlar. Ben bu yıl yeditepe iç mimarlık özel yetenek sınavına girmek istiyorum. Bugün öss puanları açıklandı. Öss den ham 260 puan aldım ilk bölümden. 2 yıl önce resim kursuna gitmiştim.şu anda bir özel üniversitede yarı burslu resim okuyorum. Anlayacağınız 2 yıl sürekli çizim yaptım. Bu yıl okulunuzu denemek istiyorum. Zaten hemen her gün çizim yapıyorum. Size şunları sormak istiyorum sınavlarınızda genelde neler soruyorlar. Mesela canlı model falan mı? Burs kazanmak istiyorum açıkçası :) Bir de ben arayıp sormuştum okulu. Bana burslu öğrencilerde kendi aralarında sınav oluyorlar demişti. Bu sınav nedir? Ne sorarlar? Mülakatlarda ne soruyorlar? Çok merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Bu arada foruma yeni üye oldum.. Şimdiden teşekkür ederim.
özkan21
Üye

Mesajgönderen black-gry-white » 18 Tem 2008 23:56

Sürekli resim çalışmanız sizin için çok iyi olmuş. Sınavlarımızda bugüne kadar içmimarlıkta model sormadılar. Genellikle ilk aşama sınavında sizin önünüze ya bir şovale ya da bir sandalye koyuyorlar ve bunu çizmenizi istiyorlar ve çizdiğiniz bu sandalye ya da şovalenin yanına bir ürün tasarlamanızı söylüyorlar. Bu ürün bir tencere bir cezce bir çaydanlık olabilir. Tasarlanacak objeyide onlar söylüyorlar.Bu sınavdan aldığınız sonuca göre eğer yüksek bir not vermişlerse sizi arayıp burs sınavına kaldığınızı söylüyorlar. Burs sınavında da bir iç mekan sorusu soruluyor. Mesela benim girdiğim yıl bir salon çizmemizi söylemişlerdi ama çift kaçışlı. Tek kaçışlı hep en kolayıdır ya :D mülakatlarda hep klasik sorular soruluyor. Neden bu bölümü seçtiğiniz, gerçekten istiyomusunuz istemiyomusunuz, neden o üniversiteyi seçtiğiniz bir devlet üniversitesini seçmediğiniz falan yani.
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen özkan21 » 19 Tem 2008 00:04

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için:).. O zaman ben yarından itibaren hayalden objeler çizmeye başlayayım ve iç mekan çalışayım. :) Lazım olacak büyük ihtimalle. :)
özkan21
Üye

Mesajgönderen black-gry-white » 19 Tem 2008 00:29

Evet burs sınavı için iç mekana ağırlık verin.Diğer hayalden çizimlerde de asıl istedikleri aslında çizdiğiniz sandalyeye göre orantılı bişeymi tasarlıyorsunuz ona bakıyorlar.ikisinin arasında oran orantı olmalı.
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen özkan21 » 19 Tem 2008 00:50

Hım.. Tabii sandalyeye oranla çok küçük bir tencere ya da sandalye kadar tencere olmamalı. :) :) Çok haklısın.:) O zaman hayalden verdiği objede çok fazla detaya inmemize gerek yok yani en ince ayrıntısı falan?
özkan21
Üye

Mesajgönderen black-gry-white » 19 Tem 2008 11:13

Sınavda yapabildiğinin en iyisini yap. Eğer süren kalırsa detaya da in tabi hoşlarına gider. Hep etrafındaklerden fazlasını yap. :wink: :wink:
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen black-gry-white » 19 Tem 2008 11:14

Bu arada benim girdiğim yıl gerçektende sandalye kadar tencere çizenler vardı :lol: :lol: o yuzden ben bu hatırlatmayı yaptım.
black-gry-white
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen özkan21 » 19 Tem 2008 12:32

İnanmıyorum. :):) Ama onlar sanırım kursa falan gitmemiş arkadaşlardır.. Bu arada dün akşam çift kaçışlı bir iç mekana başladım bugün bitiririm inşallah. :):) Bu arada dün okulunuzu ziyaret ettim. Gerçekten çok güzeldi... Servis personeliniz bile çok bilgili. O okulda okumayı gerçekten çok istiyorum. :) :)
özkan21
Üye

ÖncekiSonraki

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 2 misafir