YDU

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

YDU

Mesajgönderen T-Cetveli » 17 Kas 2007 16:14

Yakın Doğu Üniversitesine gelin burda ortam daha şen :lol:
T-Cetveli
Üye

Mesajgönderen creator » 17 Kas 2007 17:05

Ortam şen ama parası olana şen. Gazetelerin bile 1 ytl olduğu Kıbrıs'ta eğitim masraflarının ne olabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum. 8)
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen T-Cetveli » 20 Kas 2007 14:22

Valla haklısın ama ev kirasına verdiğim para okula verdiğim paradan daha çok...Birinden kaçıyon öbür taraftan yakalanıyon...Sonuçta herkez aynı parayı ödüyor :) Gaçaman gurtulaman gardaş :D
T-Cetveli
Üye

Mesajgönderen İnterior_Designer » 20 Mar 2008 17:00

Biz Okuyoruz ya ;) Arkadaşım Kıbrıs kötü ama YDÜ Mükemmel bir üniversite Öneririm ...

YDÜ İç Mimarlık
İnterior_Designer
Üye

Mesajgönderen İnterior_Designer » 20 Mar 2008 17:06

Yakındoğu Üniversitesi Mimarlık fakültesi İç Mimarlık Bölümü 2008/2009 yılı itibari ile SAY-2 ile öğrenci alıcaktır. Bilginize...
İnterior_Designer
Üye

Mesajgönderen creator » 20 Mar 2008 19:04

Bu bilgi için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen T-Cetveli » 25 Nis 2008 13:59

İnterior_Designer yazdı:Biz Okuyoruz ya ;) Arkadaşım Kıbrıs kötü ama YDÜ Mükemmel bir üniversite Öneririm ...

YDÜ İç Mimarlık

Mükemmel olmasada mükemmel olma yolunda koşar adımlarla ilerliyor :lol:

Not:Dünyanın en hızlı bilgisayarı bile YDU'de :lol:
T-Cetveli
Üye

...

Mesajgönderen kalista » 11 May 2008 18:19

Kıbrıstaki en iyi üniversite tartışılmaz olarak doğu akdeniz üniversitesidir. Dünya üniversiteler sıralamasında Türkiye'deki vakıf üniversiteleri arasında 3. genel sıralamada 13. sıradadır. dünyada 1270 sıradadır. Yakındoğu üniversitesi dünyada ilk 5000 arasında bile bulunmamaktadır. Yakındoğu üniversitesi içmimarlık bölümü tasarımdan çok mevcut elemanları mekana uygulatmayla uğraşmaktadır. Bunu bir mobilyacının veya bu işlerle uğraşan kişilerin yapabildiğini düşünürsek. Bu eğitiminin kişiye ne kazındırcağı bir sorudur. Doğu akdeniz üniversitesi 2006 yılında milano uluslararası mobilya fuarından davet almıştır. Türkiye'de örnek olarak itü yü ele alırsak. Doğu akdeniz üniversitesinin lisans dercesinde aldığı daveti ancak master dercesinde almışlardır. Kıbırstaki diğer üniversitelerin içmimarlık eğitimini bilmekteyim hepsi Türkiye'deki çoğu üniversitede dahil olmak üzere zaman kaybıdır.
kalista

Mesajgönderen creator » 11 May 2008 20:26

Demek ki biz bayağa bi zaman kaybetmişiz anlaşılan. :!: Sizin gibi Türkiye'nin bütün üniversitelerini gezmiş. Bütün üniversitelerde tetkikler yapmış saygıdeğer bir akademisyen bu şekilde konuşuyorsa doğru konuşuyordur. :!: Keşke bizim de olanaklarımız olsaydı da Milano'dan davet almış üniversitelerde eğitim görebilseydik. :!:

Mezun olduğum üniversite K.T.Ü. İç mimarlık. Şimdi ben 4 yıl boşuna mı eğitim gördüm. :!: K.T.Ü iç mimarlık bölümü Türkiye'nin 6. iç mimarlık bölümüdür. Ayrıca yarım asırlık bir üniversitedir. Daha diğer üniversiteler içmimarlığın adını bile bilmezken bizim üniversitemizde vardı bu bölüm. :!:
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen creator » 11 May 2008 20:32

Ne de olsa K.T.U. birilerinin yasa dışı yollardan diploma alması için açılmış bir üniversite değildir. Hatırlanacağı üzere Kıbrıs'ta bu tip olaylar bayağ bi yaygındı bir dönemler. :?:
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Sonraki

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir