YDU

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen creator » 13 May 2008 01:47

Devlet üniversiteleri, birilerinin yasa dışı yollardan diploma almak için geldiği üniversitelerden değildir.
Kıbrısta zamanında kimlere anfi yüzü görmeden diploma verildiğini tüm Türkiye biliyor. Günümüz şartlarında kim parayı dökse özel bir üniversiteye kayıt oluyor zaten.
Piyasa bu ne olduğu belirsiz kimi üniversiteler yüzünden bi dünya iç mimar müsvettesi ile doluyor.
Ama önemli olan bileğinin hakkı ile kazanmaktır. Emek vermektir.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen creator » 13 May 2008 12:54

Yukarıda söylediklerim vakıf üniversitesine giden her öğrenci için geçerli değildir.
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen Zeky » 13 May 2008 15:36

creator yazdı:Devlet üniversiteleri, birilerinin yasa dışı yollardan diploma almak için geldiği üniversitelerden değildir.
Kıbrısta zamanında kimlere anfi yüzü görmeden diploma verildiğini tüm Türkiye biliyor. Günümüz şartlarında kim parayı dökse özel bir üniversiteye kayıt oluyor zaten.
Piyasa bu ne olduğu belirsiz kimi üniversiteler yüzünden bi dünya iç mimar müsvettesi ile doluyor.
Ama önemli olan bileğinin hakkı ile kazanmaktır. Emek vermektir.

İşte olay budur... Benimde bütün arkadaşlara anlatmak istediğim konunda bir bölüm izahı...
Kullanıcı avatarı
Zeky
Üye

Mesajgönderen creator » 13 May 2008 23:02

Ayrıca şunu da belirtelim; ister vakıf ister devlet üniversitesi olsun bir üniversitenin tanıtımını yaparken başka üniversitelerin aleyhinde tutum sergilemeyelim. Bu başlıkta yazılanların temel sebebi başka üniversitelerin kalista isimli kullanıcı tarafından zaman kaybı olarak nitelendirilmesidir.
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen TeknikDestek » 14 May 2008 00:43

Kıbırstaki diğer üniversitelerin içmimarlık eğitimini bilmekteyim hepsi Türkiye'deki çoğu üniversitede dahil olmak üzere zaman kaybıdır.

Konuyla cok bir alakam yok ama sayın Kalista adlı uyeye diyebilecek bir kac sozum var. Oncelikle bir kisiyi degerli kılan universite degil, o kisinin bu universite egitimi sırasında yaptıklarıdır. Yani univeriste bir aractır, bir amac degildir. Belki su an login olamıyor olsan da bu sozu kuyruk acısı sanabilirsin ama ben Hacettepe Tıp (Ing.)'de okuyorum, yani puan olarak da kalite olarak da Turkiye'dekinin en iyisi. Amacım etiket yapmak degil ama benim gordugum su: Hacettepe Tıp'dan cıkıp pratisyen olarak kalan da var, Harvard Uni.de doktora yapan veya kardiyolog olan da var. Yani onemli olan kisinin kendisi. Su an kesinlikle ben Gazi Tıp. okuyan birine vakit kaybı yapıyorsun diyemem (ki bu bolum dogu akdeniz uni.nin en yuksek puanlı bolumunu ikiye katlar). Cunku kisinin kendini gelistirmesi onemlidir, etiketlere takılan biri Hacettepe Tıp.dan cıkan bir pratisyen olur. Yani hangi bolum hangi konum veya ne olursak olalım kendimizi daima gelistirmeliyiz.

Ornekler cok farklı olsa da konu ile alakalı oldugunu dusunuyorum.

Senin buradaki bir cok kisiye saygın olmasada,

Saygılarımla...
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Mesajgönderen TeknikDestek » 14 May 2008 01:04

sitenin adının İMLAKİLAVUZUCREATOR.ORG olarak değiştirilmesini talep ediyorum. Başka bir işlevi bulunmamakta..

Bu yazını görmemiştim :D

Ped. Gen. A.B.D - İhsan Dogramaci Cocuk Hastanesi Tarih:13.08.2008

-Mental retardasyon
-Olası kromozomal degenerasyon ve buna baglı kranial ve kongenital malformasyonlar
-Anall atresia :lol: (Pediatrik Cerrahi Acili)

Hasta koopere degil.

Sitogenetik lab. tahlili ve pediatrik cerrahiye acilen sevki uygundur.

Eger forumlara girip boyle semptomlar gosteriyorsan Hacettepe Ihsan Dogramacı Cocuk Hastanesine bekleriz. :wink:

Şaka tamamen bir yana hayatta hiç kimsenin sevmediği iki şey vardır:
1-Saygısızlık
2-Ukalalık

Sana saygısız ve ukala hayatında başarılar...
This site designed by Alp Buğra...

Hosting Services =>Hosting Services Powered by Alp Buğra...
Kullanıcı avatarı
TeknikDestek
Site Admin

Önceki

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir