İçmimarlık Eğitimi Veren Vakıf Üniversiteleri Taban Puanlar

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Mesajgönderen maglor » 17 Haz 2007 12:31

sanıyorum ben farklı bir şey sölemedim :D
yani aynı yönde düşüncelereimiz:d
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Re: koly mı

Mesajgönderen sinemizm » 29 Ağu 2007 23:27

_rapido_ yazdı:kolay kolay ama bir çok yeteneksizle dolu orası neden bir sene güzelce calısıp bi devlet üniversitesine girmeyeyeim ki...? ilerde yeteneksiz bi iç mimar olarak adlandırılmak istemem. :S

ozel unv ıc mımarlık gbı bı bolume bursla gırıosan harıka! ozel unv devlet unv cok daha fazla ımkanı olabılıyor. bu acıdan ıı olabılıyor.ama okula gırmeden once hayal gucunu genısletcek ufkunu acacak bazı bırıkımlerınde olması gerekır . ozel unv burssuz kazanıp perspektıfın nedemek oldgunu ne amacla kullanıldgını bılmeyen bır suru ogrencı tanıorum
sinemizm
Üye

Mesajgönderen creator » 31 Ağu 2007 09:39

Türkçemizi biraz daha özenli kullanalım lütfen... :!:
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

özel üniv . diyerek küçümsemeyelim

Mesajgönderen fame » 13 Eyl 2007 16:15

Ben Türkiyedeki bu mantığı anlayamıyorum insanlar araştırmadan bilmeden anlamadan hemen herşey hakkında yorum yapabiliyolar.ben de bu sene yaşar üniversitesi iç mimarlığa başlıycam ama ilkokuldan beri isteyerek ve araştırarak kazandım.kazandım diorum çünkü bursluyum burslu olmasaydım da yine de giderdim bunun utanç verici bişey olduğunu düşünmüorum.çünkü özel üniversiteler devlet üniversitelerine göre daha fazla kaynağa sahip insanların kendilerini geliştişrebilmeleri için daha fazla proje ve workshopa ihtiyacı var we özel üniversitelerde sınıf geçmek devlet üniversitelerine göre daha zor yani ister istemez daha fazla çalışmak zorunda kalıyorsunuz ayrıca ben de katılıyorum ki iyi bir tasarımcı olabilmek için sadece ve sadece yapabilecekleriniz szin elinizde eğer başarılı olmak isterseniz olursunuz bunun örnekleri çok sadece doğru yöne bakmak gerek...
Kullanıcı avatarı
fame
Üye

Mesajgönderen maglor » 13 Eyl 2007 18:48

sana katılıyoruz arkadaşım yani piyasa önemli olan burda okulun pek fazla bi önemi yok bu yüzden özelmiş devletmiş okadarda önemli değil...
üniversiteler sadece yapabilirmiisiniz acaba diye yön veriyor ...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen sinemizm » 23 Eyl 2007 22:30

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki benim sözüm senin gibi bu işi gerçekten severek isteyerek yapmak isteyenleri tenzi ederek söylenmiş bir söz.Belirtmem gereken diğer önemli hususta bilip bilmeden değil her şeyi gözlemlerime araştırmalarıma dayanarak söylüyor olmam.Özel üniversitelerin imkanları koşulları tabiki devlet üniversitelerine oranla daha yüksek.Buna herhangi bir itirazım yok.Tüm olay o okullarda okuyan öğrenciler de bitiyor.4. sınıfa gelmiş ama bitirme tezlerini devlet üniversitesindeki öğrencilere parayla yaptırıpta özel ünv. okuyan çok kişi biliyorum.Yani aslında kımsenin derslerin zorlugunu dusundugu yok.Tekrar belirtmem gerekirse özel ünv. bu işi gerçekten benimseyip mesleğin ve piyasanın zorluğunun farkında olarak,araştırarak,kendini bilinçlendirerek çalışanlara lafım yok.Ama hala arkasındayım;özel üniversitelerin iç mimarlık bölümlerinden hiç bir şey bilmeden mezun olanların sayısı yadsınamaz...
sinemizm
Üye

Mesajgönderen buggy » 26 Eyl 2007 14:54

Özel üniversitedekilerin yerine devlette okuyanları koyun, olay çözülsün.
En son buggy tarafından 12 Kas 2008 17:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
buggy
Üye

tabi çok haklısınız

Mesajgönderen fame » 26 Eyl 2007 14:54

Aslında ben de bunları sizi tenzi ederek söylüyorum çünkü yerden göğe kadar haklısınız .Gerçekten bahsettiğiniz gibi insan sayısı çok ve üstelik biz o insanlarla aynı ortamda öğrenim görmek zorunda kalıcaz ve yine çok haklısınız ki olay yine öğrenci de bitiyo ama bu sadece mimarlık iç mimarlık bölümlerine özgü bişey değil her yerde hayatın her yönünde herkes için aynı şey söz konusu.Çalışan kazanır.
Kullanıcı avatarı
fame
Üye

Mesajgönderen sinemizm » 26 Eyl 2007 18:04

Evet aynen öyle.Her bölüm için geçerli ne yazık ki.Zaten her alanda torpilin gezdiği bir ülkede yaşıyoruz.Bu durumda çalışanın gerçekten isteyen ve emek verenin vay haline...
sinemizm
Üye

Mesajgönderen olandure » 29 Eki 2007 01:05

torpille girenler iç mimarlığa zaten zamanla kendını belli edıyor arkadaşlar 2 yada 3 sınıfta ayırabılıyorz:)
olandure
Üye

ÖncekiSonraki

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir