Yatay Geçiş

Bu bölümde vakıf üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

Yatay Geçiş

Mesajgönderen fame » 20 Tem 2009 10:54

Yasar universitesi 1. sınıf öğrencisiyim dönem sonu ortalamam 3.55. Yatay geçiş yapmak ya da yurt dışında eğitimime devam etmek istiyorum...
1) İç mimarlıktan yatay geçişle mimarlığa geçiş yapılabilir mi? Çünkü İzmir'de dokuz eylülde iç mimarlık bölümü yok.
2)Yurt dışına eğitim başvurusu yapmak için sadece iyi derecede inglizce bilmek ve ortalama yeterli midir?
Kullanıcı avatarı
fame
Üye

Mesajgönderen artibir » 02 Eyl 2009 22:02

Bende Yaşar Üniversitesi'ndeyim geçen sene bizden yurt içi devlet okuluna geçenler oldu...
artibir
Üniversite Temsilcisi

Mesajgönderen creator » 13 Eyl 2009 15:51

Üniversitenizde Erasmus ve Sokrates gibi programlar varsa o programlara katılıp belirli bir süre boyunca yurt dışındaki anlaşmalı bir üniversitede eğitim görüp geri gelebilirsin fakat diplomanı Yaşar Üniversitesinden alırsın.
Diğer türlü 1. sınıfı Türkiye'de bitirdiğini kabul edip 2. sınıftan başlatırlar ve de yurtdışındaki üniversiteden mezun ederler mi onu bilemiyorum. Çünkü onların eğitim sistemi ile arada büyük farklılıklar doğabiliyor. Genelde benim gördüğüm öğrenciler tamamen İtalyada veya Fransa'da eğitimlerine başlıyorlar.
Bir de yurt dışında iç mimarlık için değil de, mimarlık için şöyle bir durum söz konusu yurtdışındaki üniversiteler ile yurtiçindeki üniversiteler arasında bir anlaşma bulunmuyorsa diploma denkliği almak gerekiyor. Bu belge de kolay çıkan bir belge değil. Yani yurtdışında mimarlık bitirmiş bir kişi Türkiye'de mimari bir projeye imza atamıyor...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

yatay geçiş

Mesajgönderen fame » 24 Eyl 2009 11:11

Bilgi ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
fame
Üye

Dön Vakıf Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir