Fonksiyonel Mekanlar Tasarım Yarışması

Bu bölümde iç mimarlık yarışmalarını ilan edebilir ve yarışmada alınan ödüller hakkında görüş ve düşüncelerinizi belirtebilirsiniz...

Moderatör: maglor

Fonksiyonel Mekanlar Tasarım Yarışması

Mesajgönderen maglor » 01 May 2008 17:33

MDM Mimarlık tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "Fonksiyonel Mekânlar Tasarım Yarışması"nın konusu "Fiziksel Engelliler Anaokulu Tasarımı" olarak belirlendi.

Bakırköy Belediyesi ile işbirliği yapılarak yürütülecek proje hayata geçirilerek, Türkiye'de ilk defa fiziksel engelliler için bir anaokulu yapılması planlanmaktadır.

Bakırköy Kız Meslek Lisesi'nde oluşturulması planlanan anaokulu, yarışmada dereceye giren öğrencilerin projelerinin uygulanmasıyla gerçekleştirilecek.

Yarışma sonucunda Türkiye'nin ilk fiziksel engelliler anaokulu genç tasarımcılar ve mimarlar tarafından yapılmış olacak.

Bu yarışma sayesinde ülkemizde fiziksel engellilerin eğitim alanında karşılaştıkları güçlükler kamuoyuna anlatılırken genç yeteneklerin de bu sorunun çözümü için çalışırken konu hakkında duyarlılık kazanmaları sağlanmış olacak.

Fonksiyonel Mekânlar Tasarım Yarışması, üniversitelerin tasarım ve mimarlık bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin, tasarım zenginliklerini hayata geçirerek iş hayatlarına bir adım atmalarını da sağlayacak.

Geleneksel hale getirilmesi planlanan yarışmanın, fiziksel engelli çocukların engelsiz çocuklarla aynı sınıfta eğitim görmeleri için gerekli imkânların sağlanmasında bir başlangıç olacak.

MDM Mimarlık tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen tasarım yarışması için başvurular 30 Haziran 2008 tarihinde son bulacak.

Yarışma üniversitelerin mimarlık, içmimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, peyzaj mimarlığı, grafik tasarım ve güzel sanatlar bölümlerinde öğrenim görmekte olan tüm lisans öğrencilerine açık.

www.fonksiyonelmekanlar.com...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön İç Mimarlık Yarışmaları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir